1. 1.
    çomarların anlamadığı konudur. aptal, benim de havamı sikiyorsun. benim akciğerim sen sigara içiyorsun diye sikilmemeli. ortalıkta "alkol günah" diye dolaşmayın bir daha. alkol kadar sigara da yanlış.
    1 -2 ... untreu
  2. 2.
    tütün ve ürünlerine bağlı (siğara,sarma,nargile) bir hastalık olan koah gelecxek 2030 yıl içinde ,aslında yaklaşık 2030 tarihi veriliyor hastalıklar kategorisinde dünya sıralamasında 1. sırayayerleşecek ..kanseri ikinci sıraya atacak.(tabi benim bilgin okuma ile )

bu hastalığa yakalanma nedeni %98 sgara ve tütün mamülleri %2'de hava kirliliği ve iş hastalığı.

öldürmeyen süründüren insanı hayattan bezdiren bir akciğer hastalığı ki düşman başına.

alkolü her yerde her an her zaman eğer alkolik ve müzmin alışkqanlık sahibi değilseniz tüketemezsiniz. normalde akşamları bir iki veya 3 kadeh alkol alımı vücuda zarar vermez versede yani.

ama sigara ......????

ölümcüldür.
    4 -2 ... baris hemen simdi
  3. 3.
    ne kadar inançlı arkadaşımla konuşursam şu soruyu yönlendiriyorum sence de sigara da günah değil mi onların bana verdiği cevap ise böyle bir şeyden bahsedilmiyor oluyor bende diyorum ki o da vücuda zarar veriyor alkol nasıl veriyorsa dediğimde ise ama bunla ilgili bir şey yok diyip tutturuyorlar. neyse sonuç olarak sigara da haramdır haram.
    1 ... kemaltunc
  4. 4.
    Anlamsız saçma bir yarıştırmadır.

Aileyi ilhak etmek, toplumu parçalamak, kadın cinayetleri, boşanmalar, trafik kazaları, hırsızlık, zina ve kumar gibi toplumu yaralayan suçların ekserisinin sebebi veya mezesi alkoldür. Alkol yeryüzündeki en zararlı uyuşturucudur. Kokain, esrar, bonzai, eroin gibi uyuşturucular yanında kanatsız melek kalır, orada bir anlaşalım. Böyle olmasının sebebi ise en zararlı uyuşturucu olmasına rağmen alkolün meşrulaştırılmasıdır. diğer uyuşturucularla ilgili böyle bir meşrulaştırma gayreti yoktur.

Tahrimen mekruhdur. islamiyet’in haram demediğine direkt haram demek allah ve resulu’nün edebi nezihanesine uygun olmayacağı için böyledir. Halbuki oradaki tahrimen mekruh haram hükmünde mânâsı taşır. Velhasılkelâm, sigara da haramdır. Açık hüküm olmaması sigaranın 15. yüzyılda keşfedilmesindendir.

Detaylı izahat için:
    https://sorularlaislamiye.../sigara-icmek-haram-midir
    2 ... lightsaber