bugün

sigara içme eylemini fazlalaştıran gerekçelerdir. Bir duruma çok fazla sinirlenmek.
Ders çalışmaktır. Kesinlikle.
sinir, sıkıntı, stres bide varsa sevgili.
boşluk. net.
bir sebebi yoktur içmek istenirse içilir. şuan olduğu gibi.
alışkanlıklardır. yemekten sonra, çay gelince, arabaya binince, camiden çıkınca v.b. gibi çeşitli sıksık yapılan işlerle temellendirilir ve çok içilmeye başlar.
En cok dota oynarken iciyorum sahsen olsen sinirden oldursen zevkten yakiyosun mereti.
bol yağlı bir acılı adana veya cağ kebabı gibi muhteşem yemekler yedikten sonra çayın yanında çok tatlı ve bolca giderdir.
asıl ve belki de tek nedeni; ivmelenerek güçlenen bir alışkanlık ile beyni bu eyleme şartlamaktır. tabi bir de hikayenin başı yani sigaraya özenme faslı vardır. özenmemek için nedeniniz yoksa şuna bir göz atmanızda fayda var; (bkz: her sigara size zarar verir)
kahpe bir kız ve kahpe bir hayattır efendim.
ihtiyaç.
gürbüzlüğü engellediğindendir.

görsel
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
zaman geçirmek.düşün yaya yaya içtiğini 5 dakika gitti şahane.
(bkz: boktan hayatı düzeltmek için yapılması gerekenler)
şarkı. şarkılar olmasa bu kadar çok sigara içmezdim.
(bkz: hayatın ne kadar ibne olduğunun anlaşıldığı anlar)
(bkz: hayata dair umut veren detaylar)
hayattır, net...

insan ne için yaşar, hangi amaçla yaşar?

bazen hayatımızdaki boşlukları doldurmak, bezen keder, bazen hüzün...
(bkz: yazarların hayattan aldıkları dersler)
Yapacak daha iyi bişey olmaması.
(bkz: hayatı sorgulamaya iten filmler)
(bkz: hayatın anlamının aniden anlaşıldığı anlar)
boş boş oturulan 10 dakka 1 saat gibi geçerken, sigara içilerek geçirilen 10 dakka 5 dakkaya düşüveriyor da ondan.
ha derseniz ki 70 senelik ömür de 50 seneye düşüyor, eyvallah der giderim. haklısınız kardeşler. ama yapacak bi şey yok, napcuk.
başladıktan sonra bir ihtiyaç veya zevke dönüştüğü için, parası verilip alınan en rahatlatıcı şey haline gelir. bir de bağlanma ihtiyacı var tabi. keder, insanoğluyla birlikte yükseldi uygarlık ateşi denen şeyin içinde.