bugün

- bakkal geldi mi?
+geldi geldi..
- ne getirdi??
+sigara..
sigara öldürür..
alo 171.. sigara bırakma danışma hattı..
Dun ictim bitane...Bir cirpida...Anlattim anlattim anlattim...Bir sigaraya neler sigdirdim...
Marketten sipariş edilen sigaranın gelmedi durumudur.
Anne: ne gelmiş?
Ben:sigaram gelmiş.
aşırı sigaralanma hali.
şöyle ki;
günde 2 pakete yakın sigara içen biriyim. buna rağmen, bazen öyle anlar oluyor ki hayat koşturmacası okul telaşı geçim sıkıntısı derken belirli bir süre sigara içmeyi unutuyorum. uzun süredir sigara içmediğimi hatırladığımda ise birdenbire hayyyvan gibi sigara içme isteğiyle dolup taşıyorum. içimde 23 nisan'da müsamere gösterisine çıkan çocuk coşkusuyla birlikte en yakın pakete doğru hunharca koşuyorum. alıp arka arkaya 3-4 adet yakıyorum ve bu başlığın hikayesi burada sonlanıyor. mutlu son.
gelinmiş son nokta. neyin var, neyin geldi? akıllara zarar..

- sigaram geldi..
+ suyum geldi..
- aman..
tiryakilerin sigarasızlıkta yaşadığı durumlarda sarf etiği söz.

- kadir çok fena sigaram geldi ben dayanamicam sen kaç.
(bkz: çişim geldi)
(bkz: fikrim geldi)
(bkz: buyursunlar)
dersi uzattıkça uzatan fakat sıkı sigara tiryakisi olan hocaya kurulan cümledir. akabinde, "haklısın yahu hadi birer sigara içelim de öyle devam edelim. " cevabı alınan istek belirteci.
doğrusu sigara krizim geldi olan narkotik bünye lafı.
one ya
şimdi adam duş almak isterse ne diyecek duşum geldimi ?
vakitsiz gelen nöbetleriyle insanı çileden çıkaran,halet-i ruhiyesini *değiştirmeye zorlayan ve çok fazla sürerse bireyi asabiyet,baş ağrısı ve bilumum rahatsız edecek bir sürü faktöre sövdürecek noktaya getiren nikotin ve karbonmonoksit krizlerine verilen genel addır.Neyle geiştirileceği de önem taşır. *Ayrıca Tv makinasında Okan bayülgen'in şarkı aralarında kulise doğru gitmesinin baş sebebi olmuştur bu cümle.Her ihtimale karşı''sigara içesim geldi''olarak kullanılırsa yanlış çağırışımlara neden olma ihtimali de sıfıra inecek kelime grubudur...
zamansz geldiğinde***üzülmekle sonuçlanan hatta bir süre sonra psikolojik olarak baş ağrısı ile sonunçlanan hadise.
nargilem geldi ; nargile içme isteği olan ve bir de türk kahvesiyle * hoş bir ikili.
sigara içme isteği olan kişinin beyanı.
güncel Önemli Başlıklar