bugün

Merak Edilendir. Bu konu hakkında bilgisi olanların fikirleri bizim için önemlidir.
Nedeni basittir, sigara fiyatlarına gelen zamlardan herkes haberdardır, en pahalı sigara 10 lira'dır. Dolayısıyla bu pahalı markaların Türkiye için karı bir hayli düşmüştür ve zarar etmişlerdir. Bu nedenle de sigara fiyatlarını kırmışlardır.
bindirim olacak yakındır.
Jti şirketinin camel'de indirim yapıp sürümden kazanma düşüncesinden satışları düşen büyük sigara şirketlerinin kendi müşterilerini geri toplama çabasındandır diye düşünülmektedir.
yapılan son zamlardan sonra inanılmaz kaçak sigara piyasası olmuştur. buda sigara şirketlerini zarara sokmuştur. devlette vergiyi indirmeyince şirketler karlılıklarını düşürmüştür. ayrıca devlet vergi alacam hesabı vergiyi yükseltirken düşen yasal sigara satışlarından ötürü ülkenin bok gibi parası dışarı gitmektedir. maliye bakanı hesap yaparken ya bunu unutuyor. ya da kaçak sigaradanda onlara bişeyler geliyor. 9 sene boyunca Winston içen ben 4 senedir kaçak marlboro içiyorum. kimse para pkk ye felan gidiyor demesin. bunu sağlayandan hesap sorsun. devlet o paranın nereye gittiğini biliyor. o kaçak sigaradan gelen paranın, devletin kolluk kuvvetlerinden tutun yüksek mercilerine kadar lan onereye gittiğini bu devlet zaten biliyor. sonra ikitane sözüm ona vatansever ak kardeşler, kaçak sigara içenlere tü kaka diyeceğine oy verdiği insanların nemalandıkları payı bir görsünler. ulan orospu bile beğenmediğine körü körüne vermez. *
(bkz: bayram degil seyran degil enistem niye optu beni)
Sigara fiyatları mantıksız bir seviyedeydi hala da mantıksız bir seviyede yani bir düşüş olsa da kimse ölü fiyatına camel içiyorum diye sevinmesin, devlet sigarayı bitireceğim ayağına pkk ya resmen gelir peşkeş çekiyor bir boklar dönüyor bu işte.
sigara şirketlerinin sürümden kazanacağım demesine sebebiyet veren fiyat indirimidir. umarım karşı atak olarak vergi zammı olmaz.
(bkz: sigara fiyatlarının düşmesi/#23851520)
(bkz: sigara fiyatlarının düşmesi/#23857167)
benzinde bile önce indirim sonra bindirim olur sigara da aynı mantık.
Doğal seleksiyon gereği andaval insanların daha fazla içip tez elden gebermesi için yapılan çalışma. Zaten sigara içerek mallıgınızı kanıtlıyorsunuz, bari daha çok için daha çabuk gidin amk.
güncel Önemli Başlıklar