bugün

(bkz: bekara karı boşamak kolay)
ilk gün ettim ama etmiyorum etmiyeceğim. He bi sigara versene sorusuna da cevap vermeyeceğim. Ama Durmak yok yola devam. Tayyip'in zamları, yıldıramaz bizleri.
(bkz: parasını sen ödeyeceksen hay hay)
demek ki bazıları hiper enflasyon devrinde yaşamış olsaydı a.g.d. olacaktı. atla deve değil hepi topu 1,5 milyon lira zam gelmiş.

benim şabalak ahalim -bak sigara içip kendini etrafa ben büyüdüm imajı verenleri karıştırmadan- bir buçuk lira zam geldi diye kıçını yere çakar ve bol bol ağlar.

yahu bu kadar eforu, laklağı bilime irfana sarfedilseydi şimdi mars gezegeninde üç taş oynanıyor olurdu.

ama nerde o kafa?

o kafa olsaydı şaşardım zati.

ağla yavrum ağla saçını başını bağla,
bir daha ki bahara anlarsın kıcına girenin çıkmayacağını
hadi bakalım sağdan git bekleme yapma bakalım
dükkanın önünü kapatıyorsun.
pkk nın en büyük gelir kaynağı şehir yapılanmasındaki uyuşturucu ve piyasaya sürdüğü kaçak sigaradır.
sigara zammı milleti kaçak sigaraya sürmekte. bilinçli bir vatandaş gidip kaçak sigara alarak mehmetciğe kendi parasıyla kurşun sıkmaz. bu durumu bilmeyen,düşünmeyen,düşünemeyen insanlar olduğu düşünülürse sigara zammına en çok sevinenlerden biriside pkk olmuştur...
+ isyanı kestik zamları geri çekin.

- anlaşıldı, tamam.
zam gelmemiş markalara hücuuuuummm!
Marlboro'nun Fabrika cıkış fiyatı gün itibarı ile 1.24 ytl.Geri kalan ise devlete vergi.
Lan bi sigaramız vardı zevkimiz Onuda al anana götür.
son yapılan ve yapılacak olan zamlar neticesinde sigarayı lüks tüketim yapacak ve dolayısıyla DiE istatistiklerinde lüks tüketimi arttıracak olan eylem....
koyun olun demektir!
şemsiye girmiş isyan etmeyenler şimdi bana iki tane daha girsin diye isyan etseler ne olur.
Haklı söylemdir. Sağlığınızı korumak için zam yapılıyor ayıp ediyorsunuz. Evet.