1. ?.
  kahretsin, bu ülkede gerçek tiryakilere gereken değer verilmiyor. Lanet olsun, bu ülkenin ekonomi bakanının derhal istifa etmesini bekliyorum, yatacak yeri yok. Sen ki tut böyle olur olmaz her yerde sigaraya yassah getir, nasıl dönsün bu ekonomi nasıl dönsün bu çarklar? Bu kadar sermaye düşmanlığı olur mu? ARaplar üretseydi o sigarayı bırakın yasağı teşvik getirirdiniz, hadi canım ordan!

  bu ülkede tiryakilere yıllardır hak ettiklerini vermeyen hükümetler gördük. Sürekli kan emen böcekler gibi, cebindeki üç-beş kuruşun da peşine düşen bu zihniyetle savaştı tiryakiler. Bu haklı mücadeleyi bugün bitirmek istiyor bu hükümet, şu güzel topraklarda sigarayla yeşermiş şu rejime kast etmekteler... Biz, ülkenin aydınlıkçı tiryakileri olarak siyasilerin yaptığı bu ali cengin oyununu bozmalıyız, bu sabah uyandığımızda azınlığın çoğunluğa tahakkümüne şahit olduk. Sigara içmeyen insanlar mahalle baskısı kurdular üzerimize, üstü kapalı bir tecrit uygulanıyor biz aydınlıkçı tiryakilere..

  evet,her şey ATatürk'ün sigaralı fotoğraflarındaki sigaranın photoshop'la kaldırılmasıyla başladı. Bu sinsi plandan bugünlere geldik, unutma bizi ey halkım.. Kaçıyorum ben, şimdi mersin limanından atlıyorum denize oradan girit, girit üzerinden makedonya'ya çıkacağım. şimdi neden makedonya dersen baba tarafından bi üsküplü duruşu var, adını öyle koyayım istedim. Kıyıdan ağrı baldırının cıplaanan iyavaş iyavaş tüttüre tüttüre kopenhag'a çıkmayı düşünüyorum. Sigaranın ıslanmamasına tikkat etmek gerek tabiatıyla.
  6 -2 ... zabalaynn
 2. ?.
  sigara yasağını ulusalcılık kılıfına uydurarak protesto etmek şeklinde de tanımlanabilir, günümüzün bakir pazarı çünkü ulusalcılık. Ne verirsen yiyorlar, yakında bizkackisiyizsigaratiryakileriolarak.com diye bir site açıcam, domain adımı uzun bulmazlarsa tabi...
  ... zabalaynn
 3. 1.
  sigara yasağı yüzünden insanlıktan çıkmaktan kötü olmayan durum. biz biliriz ki sigarasız duran bir türk vatandaşı, bir müddet sonra duramayıp dellenecek, insanlığı kaybedecektir.

  vatandaşlıktan çıkınca insanlıktan çıkmış sayıldık
  2 -1 ... pileli pantolon
 4. 2.
  en kötüsü %47'lik yeşilaycılara yenilmiş olmak koyuyor bana... Etrafımda arabalarına atlamış, duman avcıları şarkısını söyleyerek zafer nidalarını atan duman avcıları yüreğimi burkuyor.. Yazık diyorum.. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, sigara içenlere yasak getiriyorlar yere tükürenlere ceza getirmiyorlar diyen arkadaşlar var, yerlere tükürenlerinde sigaranın boğazda oluşturduğu balgam kütlesi nedeniyle salgı salınımında bulunan tiryakiler olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.
  2 -1 ... zabalaynn
 5. 3.
  tiryakilerin 1 hafta sonra cinnete gelip toplu halde başvuracakları çözümdür devlet bir taşla 2 kuş vurmuş oldu şöyle ki bu tiryakiler sigaranın serbest olduğu bir ülkeye göçerler ve nüfusta da yüzde seksen oranında bir rahatlama olur yer açılır duman avcılarına.
  ... joker da
 6. 4.
  -haymatlos olmuşum len hüso.
  -o ne len bilo?
  -vatansız demekmiş lo.
  -niye ki lo?
  -ab'ye uymamışık sigara içmişik diye...
  1 ... hrtdu72
 7. 5.
  (bkz: sigarayla savaşanlarla savaşanlar dernegi)
  1 -1 ... iysr
 8. 6.
  düşeceğini anlayıp ülkeyi çatır çatır satmakta olan bir takım "" insan grubunun para kazanmak için ürettiği yeni bir yöntemin sonucudur.
  "daha ne yapsam da gider ayak bi güzel soysam koca ülkeyi.." sorusunun cevabı sebep olmuştur buna.
  hem de gözümüzün içine baka baka soyuyorlar. ihtimalle yurdum insanı kendini parçalaya parçalaya cinnet geçirir.

  bunun yanında, sigarasız kalınca kendini bir şeyler atıştırmaya adayan insanlar olarak ülke ekonomisine biraz daha katkılı olacağız sanırım.
  (bkz: kuruyemişçiler ümitli)

  tabi bir de sakız çiğneme gibi tehlikeli bir kriz önlemi var ki denemeyin. sokakta sakız çiğneyen birini görürsem eğer - üstelik sigarayı dilediğimce içemediğim bir anımda ise - hiç acımam, kafa göz dalarım zira. mekan ya da zaman önemini yitirir her halukarda. * *
  (bkz: bir kurtarıcı olarak sakız)
  (bkz: cinayet sebebi olarak sakız)

  demek ki; sigarasızlık suç oranının artışına sebebiyet verecek.
  (bkz: suç oranının artması)

  demek ki; resme uzaktan bakınca, sigara aslında o kadar da zararlı değilmiş sağlığa.
  2 ... aritra
 9. 7.
  --yatın ulan geldiler..
  --ya abuzer abi abartma ya..yere atarız sigaraları..
  --ne biliyim oğlum.sigara yüzünden polis gelince eski günlere döndüm...
  --iyi hoşda abuzer abi bu duman işini ne yapıcez?
  --kolay oğlum o...biz budistiz tütsü yaktık deriz..ona karışmıyorlar...
  1 ... hrtdu72
 10. 8.
  böyle bir tercih söz konusu olduğunda amerika birleşik devletleri ve avrupa ülkelerinde de aynı yasakla karşılaşılacağından yanlış bir karardır. üstelik birazcık nikotin için gurur veren vatandaşlığı bırakmak da düşündürücüdür.
  ... legend of the stranger