bugün

temiz hava bilmem nesi ile başlayan ve dalga dalga yayılan sigara düşmanlığının son ürünüdür.
morgda ki adam,
çürümüş ciğer,
yoğun bakımda ki bebek,
cinsel sorun yaşayan çift,(türk aile yapısına uymadığı için değiltirilecekmiş)
falan feşmekan,
bırakın kardeşim sigaramızla uğraşmayı içen içsin, içmeyen siktirsin gitsin. kimse zorla al iki nefes çek birader demiyor.
gastrid olmama rağmen seviyorum mereti..
her içişimde kendime küfretmeme neden olur o resimler.
pekte bir etkisi olmayan resimlerdir. hatta iktidarsızlık temalı resim iğrençtir ve bna kalırsa bir işe yaramıyordur zira bir erkek olarak ordaki hanım kızımızı hiç beğenmedim eh öyle bir kızla ilişkiye girefceğime iktidarsız olayım yeğdir ve fakat bunun yerine seksi bir dişi konulsa idi belki insna düşünürdü hocam şimdi iktidarsız olup şu güzelliği mutsuz etmeyelim falandı filandı. *
bir çok avrupa birliği ülkesinde de kullanılan, ama kanımca dünyanın hiç bir yerinde sigara tüketimi konusunda bir işe yaramayan resimlerdir. hele ki türk sigara tiryakisi hiç sallamaz resim, yazı filan. belçika, almanlar, ingilizler filan çok etkisi oldu bu yazıların, resimlerin canım sigara tüketiminin azalmasında diye kendilerini kandırsalar da, etkisi olan bu resimler degil içinde 16 dal sigara olan lucky strike'ın 6 pounda satılmasıdır. gerçi fiyat arttırarak da bıraktıramazsın türk adama. her zaman söylüyorum, resim, yazı, yasak filan hikaye. delikanlıysan, maçan da sıkıyorsa ülkede üretimini durdurursun, tamamen ithal bir ürün olur. paketi de 50 lira olur, o zaman millet azaltır belki. yok hepten bıraktırcam diyorsan, o zaman içenleri tek tek kayıt altına al, suni kalp krizi yaşat devlet hastanelerinde bak böyle olur içersen diye, o zaman belki bırakır milleti.
bir tanesi var ki tekel bayiinden sigara alırken özellikle o resmin olmamasına özen gösteriyorum. morgtaki ceset resmi. abi acayip tırsıttı beni. ama sigara içiyormuyum hala? evet içiyorum.
Sigaranın en büyük reklamlarından biri kanımca. Yasak, tehlikeli, zararlı şeyler cazip gelir. Ordaki yazılara inat içer hala çünkü henüz bir zararını görmemiştir. iktidarsızlık yaşamamıştır mesela bu yüzden gurur duyar kendisiyle. Sigara öldürür ama daha ölmemiştir.
güncel Önemli Başlıklar