bugün

Çoğu din alimine göre cevabı Hayır olan sorudur. Sonuçta ne sıvı, ne katıdır. Doyurur mu, hayır. Demek ki bozmaz.
Son noktayı koymuştur.

https://vine.co/v/e1JBYD2DvdH
oruç dediğin yemekten içmekten kesilmek değil ki yani buna indirgenmemesi gereken bir şey. oruç, nefs kontrolüdür. canın çılgınlar gibi sigara içmek istediği anda nefsini kontrol altına alıp kendini durdurabilmektir. yemek yemek, su içmek için de geçerli aynı şey. fetva vermiyorum yanlış anlaşılmasın ama bence orucu bozar. ama ibadetin, inancın vs seninle tanrı arasındadır. vicdanen rahat hissedeceğin şeyi yap.
Peygamberin zamanında olmadığı, ve belli bi kalıba sokulamadığı için bozmayacağını düşünüyorum. hocaların yorumlarla kattığı kişisel düşünceler kural olmaması gerekir. Ama tabi ki o riske girmedim girmeyide düşünmüyorum. Yemiyo ellaaam.
Edit: Geriksiz sözcük kullanımı
içine cekmiyosan bozmaz. *
orucuna göre değişir.
duman solumasi bile orucu bozar. hatirliyorum kucukken babam elif ba almisti. yanindada cd hediyesi. muslim kardesimizin yaninda cigara icen kotu adamimiz yuzune duman uflemisti. adam da dediki canin ceke ceke icine cekersen bozuluyomus. cd elimde isteyene veririm.
Yetkili merci tarafından şu sigara işine bi düzenleme getirilmesini temenni ediyoruz ancak bozuyormuş.
agziniza surmediginiz surece bozacagini sanmam.
sigara bozmuyorsa hic bir sey bozmaz dedigim olay. arkadas sigara o zamanlar yoktu diye bozmaz demek nasil bir mantik ya, ha tutmuyorum ben ama mantikli dusunmek lazim. sigara tokluk hissi verir insana . bu da kopya cekip sinavi gectigini sanmak gibi olur. icki denmis ama bell's denmemis,o zamanlar bell's yoktu, sigara yaninda da onu ic, bozmaz orucu.
girenler orucu çıkanlar abdesti bozar.

lamı cimi yok bu kadar basit
Oruç nefis terbiyesidir, sigarayı neden içtiğine bak nefsinin yaptığı terbiyesizliği anlarsın bu soruyu sormak bile komik, edip yükselin verdiği cevap daha komik.
bozmaz hatta rahat tutmamınızı sağlar.
Bozmasında pek anlam yoktur, o zaman çiçek de mi koklamayalım? Duman lan bu.
Ic o zaman niye tatava yapiyon.
Sigara bozar da marlboro bozmaz.
Sigara orucu bozar.
Hatta arttırıyorum, niye bozsun ayol sigara ile karın doyuranınız mı var ??
dedi, sapkın din alimi ahah.

dumanını bile isteye solumak bile bozuyor efenim. sigara içmeyin içirmeyin teşekkürler.
Nefsine hakim olmayı sadece mideye birşeyler girmesiyle bağdaştıranlar için cevabı bozmaz olan sorudur.

E o zaman sekste bozmaz nede olsa birşey yiyip içmiyoruz, mideye birşey girmiyor.

görsel
güncel Önemli Başlıklar