bugün

yavaşça masaya yaklaşarak biraz eğilip paketi masaya koyun. tebrikler, sigarayı bıraktınız.
ilk önce kafada bitirmelidir.bırakmak istediğiniz nedeni aklınızın bir köşesine kazıyın. Sigara Krizi geldiğinde ise sigarayı ağzınıza ters koyun. sınırlarınızı zorlayın.
En son kolunu bacağını keserler. Sonra bırakırsın işte. Aceleye mahal vermek anlamsız.
Ulan sikikler yeter be kafada bitmiyor işte ne kafaymış deli etmeyin adamı bitmiyor lanet bitmiyor.
Yok efendim ne kırıp atması
Ne iradesi
Ne isteyipte bırakabilirsinleri
Gel sen bırak hade yiyosa benim yerime geç 1 günlüğüne.
görsel
sigara bırakılırsa bırakıldığı yerden tekrar alınır: sigara kayıtsız şartsız terk edilir.
içmeyerek bırakılır ama halkımız içerek bırakmaya çalışıyor.
istemek gerekir. Gerçek bir istek oluşmalı içinizde. Gerisinin üstesinden gelirsiniz. Kararlı olmak lazım.
elektronik sigarayı tavsiye ederim. kesinlikle yerini tutmuyor ama dudak alışkanlığını bastırıyor.

mesela yolda yürürken sigara içmeye alışıksanız bunu üfürüyorsunuz hop geçiyor o sigara yakma isteği.

bi de işte yemekten sonra içmenin yerini tutsa...

2 hafta oldu ağzıma sigara sürmedim.
hatırlamıyorum bile.
bıraktım demin...masaya...çok kolay, elinde tutmazsan zaten yere düşüyo...
Hiç içmezsen bırakacağın bir şey de olmaz.
Sigara bırakılmaz ara verilir. Çünkü sigaranın tadına o şekilde varırsın. Eğer bıraktıysan hiç başlamışsın demektir.
Hastanelerde sigara birakma merkezleri var. Bir gogus hastalıkları doktoruna gidip sigarayi birakmak istediginizi soylerseniz sizi yetkili kisiye yonlendirecektir.
Elektronik sigara ve nargile değildir. Sigarayı bıraktıktan sonra, elektronik sigaraya veya nargileye başlamak; bir bağımlılık nesnesinin yerine başka bir bağımlılık nesnesi koymak demektir. Geçiş sürecinde elbette bir boşluk olacaktır. Bu boşluğu dolduracak etken başka bir zararlı madde kullanımı olmaması gerekir. Geçiş sürecinde sakız, su, kuruyemiş vb iyi birer alternatiflerdir.
bir kaç küçük değişimle, farklı alışkanlıklara yönelimle bunun önü açılabilir aslında..

meselâ;

sigara içerken kullandığınız eli değiştirin, bi süre sonra istemsizce daha az içmeye başladığınızı göreceksiniz!

sigarayı en az üç tane peşpeşe için ve bunu günde 4 kez yapın!

en kötü bildiğiniz marka ne ise o'na geçin!

akşamdan, dolu kül tabağına biraz su döküp yataginizin yanına koyun ki sabah ağzınızın ve parmak uçlarınızın; içmeyenlere göre nasıl leş koktuğunu anlayın!

sigaranın filtresini koparıp da için..

bir süre boyunca yukarıda yazdıklarımı eksiksiz yapın, iki haftaya kadar bu meretten tiksinip lanet ederek bırakmazsanız ben de bir şey bilmiyorum.
elektronik sigaraya başlayarak bırakılır. hem maliyeti ucuz hem uğraşı ameleliği yok.
bir duman aldıktan sonra küllüğe koyarsın. dengede kalması lazım. yanan kısım içinde kalıcak.
inanarak.
BAŞKA KÖTÜ BiR ALIŞkanlık edinerek.
Başlamayarak...

(bkz: fahrettin koca)
Masanin üstüne koyarak.