bugün

sigara alışkanlığı bulunmayan sevgili(kız,erkek) olma durumur. budurum günümüzde normal karşılanıyor olsada aslında hiçte normal bir durum değildir. özellikle kendi adıma bu durumu sigarayı bıraktıktan sonra çok daha iyi anlamış bulunmaktayım.

sevgili ile sözleşilir, güzel kokular sıkılır, üst baş düzeltirlir, son rötuşlar yapılır ve buluşma noktasına yola çıkılır. sigara kullanmayan heyecanla buluşma noktasına ulaşma gayesi içerisindeyken, sigara kullanan kişi ise o anki can sıkıntısı yada bağımlılığın getirdiği istemle sıkmış olduğu kokuları hiçe sayarak bir sigara yakar.(bu evre sigara içen kişinin hiç aklına bile gelmez, farkında bile olmaz) ve büyük an buluşma noktasına gelinir tokalaşılır ve öpüşme anına gelindiğinde ise dakika bir gol bir sigara içmeyen o an sanki sevgilisiyle değilde bir küllükle öpüşüyor gibi oluyor olmasıdır.işin ilginç tarafı nedir biliyormusunuz bazıları tüm bunlara rağmen aldırış etmeden o anın güzelliklerini yaşamaya devam ediyor. siz siz olun böyle bir sevgiliniz varsa kıymetini bilip birazda onu düşünün derim.

buradan sesimi duyan ve sigara kullanmayan sevgilim varsa duyun beni verdiğim rahatsızlıktan dolayı sizden özür diliyorum...
"sigarayı sevmiyorum ama seni öperken aldığım kokuyu seviyorum" diyen bir sevgiliden başka ne istenir ki.

(bkz: sansi yaver gitmek)
dumansız hava sahasını sevenlerin özlemini çektiği ve istediği sevgililik durumudur. sigara kullanmayan sevgililer bile bazen sigara içmek ister.
(bkz: keyif sigarası)
sigara kullanman insanın sevgilisiyse güzeldir zira çiftimiz burada dumansız hava sahasına poster olası çifttir.
ama sigara içipte sigara kullanmayan bir sevgiliye sahip olmak bir nevi eziyettir.
velinimettir.
Şanslı olmaktır.

ihihihi.
Bıraktığımdan beri özlemini duyuyorum
ben sigara kullanmam sağlık yönü bir yana karşıdaki insan kim olursa olsun başta siz olmak üzere kokusu insanları iğrendirir.
sigara içiyorum.
leş gibi kokuyor biliyorum.
tiksiniyorsan siktir uzaklaş.

ben zamanında "ben ya da sigara" diye soran kıza sigara demiş adamım.
canımı sıkmayın benim.
Sahip olmak derken ırzına geçmek mi?
+1dir ama ben en sonki sevgilime sigara ve bira içirmiştim
az piç değilim.