bugün

Adrenalin hormonunun tavan yaptığı olaydır.

Sonucunda ya tamamen rahat olunan ya da harçlığınızdan olunan durumdur.

Anlayışlı ailelerin bu durumda konuyu fazla açmadığı saptanmıştır.
annenin "finallerden sonra bırak yavrum ama" demesiyle sonuçlanır.

edit: ufak yaşta başlayanlar haklı olarak paparasını yemiş gördüğüm kadarıyla. *
Düşünülen tepkiler verilmez, çoğu zaman fazla sakin karşılanır.
Eroin kullanmiscasina mimlenirsiniz ailenizin gozunde.
babam tarafından sigaranın bana yedirilmesi ile sonuçlanan eylem.
zorla bir daha içmeyeceğine dair kuran'a el bastırılması. basmadım basar gibi yaptım, günah mı bilmiyorum.
seviye seviye gider başta çocuk korkar nerdeyse korkudan izmariti götüne sokacak hale gelir

+ ne bu oda lan sigara mı içtin
- yok baba ya film klübündeyiz arkadaşlarla korku filmi çekiyoz ondan şeeettiydik (yok ebenin amı)

+ ne bu lan cebinde paket buldum
- benim değil anne valla bak bizim cemin ( herkesin bi günah keçisi cemi olmuştur)

en son gelinen evredeyse anne ya sigaram yok bi dal alıyom senin paketten yada ya amk babam yine benim paketten otlanmış sigaram bitti yeter amk a kadar gider
ergen problemi. sigaraya geç başlanınca sıkıntı yaratmayacak durum.
ailenin anlayışla karşılaması ve ne kadar içtiğinle ne kadar para verdiğinle ilgilenmesidir.

herkesin böyle ailelere sahip olması dileği ile.
babamın elimde sigarayla beni yakaladığı gün hayatımın en gerilim dolu dakikalarını yaşadım. kafamda milyonlarca felaket senaryosu geçirirken (şimdi beni dövecek hayır kesin sigarayı burnuma sokacak vs gibi)babam sadece kapıyı kapatıp dışarı çıktı. akşam yemekte de kendi paketini önüme koyup al birazda benden iç deyip uzun bir nutuk çekti. alışmaları zaman aldı ama kabullendiler en nihayetinde. hala babamın yanında içmiyorum bir garip hissediyorum belki saygı belki korku bilemicem.
Oldukça kötüdür. Peder on yıldır paket almıyor benden otlaniyor.
yaşınızın 14 olduğunu gösterir.
Baba 2000 içerken marlboro içiliyorsa sıkıntıdır.
ergenlerin korkulu ruyasıdır. Lakin asıl korkulması gereken şey gelecektir. sigarayı her yaktığında geleceğinden de bir parça yaktığını bilse bu ergen arkadaş kesinlikle ailesinden değil, sigara başlamış olmaktan korkar. yolun başındayken döner umarım. ben sigarayı bırakmak için ilaca başladım (champix), çünkü kendi iradenle bırakman zaman geçtikçe zorlaşıyor ....diye anlatsam sana hiç bir bok anlamıycaksın o yüzden anlatmıyorum.
kendileri de içmelerine rağmen 9869567 tane öğütte bulunmuşlardı, neyse o günler de geride kaldı.
Kokudan anlaşılır efendim ya da paket yakalatılır cepten çakmak bulunur. Sonra öğütler öğütler.
Küçük oldugunuzun kanitidir.
ailenin bilip bilmezden geldiginde evde içememek diye de bişey var.
harçlığın azalması durumudur. cok muzdaribim bu durumdan efenim.
liselilerin en büyük korkusu.
2005 yılında ağrısız sancısız olmuştur. akabinde evde saklamadan içmek vardır ki tadından yenmez.
hiç yaşamadığım yaşayamayacağım bir histir.
bildikleri için problem yoktur efenim.
ikiye ayrılan öğrenmedir;

1-ailenin öğrenmesi:pek sorun teşkil etmeyendir. Abim hiç yakıştıramıyorum çok ayıp senin gibi bi kıza dedi annem de hayvan seni yürü lan yanımda içme şerefsiz demişti.(şimdi üçlü olarak içiyoruz)

2-babanın öğrenmesi:en tehlikelisi budur.içerken yakalanmadım da yatağımın baş ucunda küllükle yakalanmıştım sonra bu olaydan sonra babam benle bir hafta hiç konuşmadı bana boka bakar gibi baktı bi hafta boyunca.şimdi alıştı artık çakmağını da unutma gibi espriler yapıyo.
ebeveynler sigara içiyorsa çok sorun olmaz fakat içmiyorlarsa tutar dalınız kalmaz binerler tepenize.
güncel Önemli Başlıklar