bugün

Çok var bunlardan.içimdeki potansiyel küfür etme arzusunu harekete geciriyorlar.içmiyosan içme kardeşim ama böyle abuk subuk tiryakileri fıttıracak sözlerde sarfetme facebookta ıvız zıvır yerlerde(sigara içmiyorum)
dumansız hava sahasını savunan tiptir.
elalemin keyfinin kahyasıdır. hayatında gitmediği nargile cafelerin kapatılmasını savunur sanki kendisine bir zararı varmış gibi.
sigara içiyorum ama iyi ki zam geldi diyen hödükten daha iyidir. en azından damdan düşenin halinden, damdan düşen anlasın be hocam.**
-sigara içmiyorum ama iyiki zam geldi
+sen önce bi imla öğren.
- bi siktir git dilbilgisi hususunda bilgili olupda karşıma gel
+ bak yine. seni bluevelve'ye havale ediyorum evladım.
-------
-sigara içmiyorum ama iyi ki zam geldi
+sen önce bi imla öğren.
- bi siktir git dilbilgisi hususunda bilgili olup da karşıma gel
+ bak yine. seni bluevelve'ye havale ediyorum evladım.

arasındaki 2 farkı bulana gazoz bedava.
(bkz: Sözlükte uyulması gereken dilbilgisi kuralları)
var böylesi. "lan sen ver de benim sigara paramı, ben de derim iyi ki zam geldi diye" diye cevap verilmesi gerekir. ekstradan kendisi bizi yormasın; önce imlasını düzeltsin sonra da (bkz: bsg)
çiptir o. *
bildiğimiz piçtir.
(bkz: ateş düştüğü yeri yakar)
kısa zamanda çok sevdiği bir şeye zam gelecek tiptir(malumunuz türkiyede sık yaşanan bir durum), azcık içinde insanlık varsa hatasından çabuk dönmeyi bilir
içmediği sigaraların parasını biriktirip türkçe kursuna yazılmalıdır.
(bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
sigarayı bırakan, ama bunu sürdürmekte zorlanmaktan korkan kişinin kurduğu birleşik bir cümledir.

bu birleşik cümlede gizli bir cümle daha var: ", fakat başlamaktan korkuyorum." cümlenin tamamı şöyle olabilir: "sigara içmiyorum, fakat başlamaktan korkuyorum ama iyiki zam geldi." hatip böylece zammın bir sigorta olduğunu imâ ediyor.

ama insan o sigortayı kendi kafasında oluşturamazsa herşey nafile. insanlar bastırır parayı, tekel fabrikasını satın alır, gene içerler sigaralarını. eğer bu zamlar insanları sigaradan uzaklaştırmak için yapıldıysa boşuna zahmet etmişler. herşey kafada biter.
(bkz: elalemin derdi seni mi gerdi)
+sigara içmiyorum ama iyiki zam geldi
-sana ne ulan anten
muhtemelen elinde stok olan tekel bayisidir o.
(bkz: sigara içmeyenlerin zamma sevinmesi saçmalığı)
(bkz: arama yapmaya inanmak)
ağzı yüzü dağıtılası insandır.
budaklı meşe odunuyla dövülesidir.