bugün

Biz efkarlanmıyoruz ki.
Öyle bir şey olsaydı sigara yakardık tabii ki de.
Vurduruyordur.
Çay demliyor ve Rulokat kutusundan bir tane Rulokat çıkarıyor, çay demlenirken alıyor eline, fokurdarken su, uzaklara bakarak Rulokat yiyor, iki parmağının arasında.
Aylar öncesinden sorup cevabını bulamadığım sorudur. Meğer hem müptezel hem ağır bağımlıymışım. Özgürlüğümü kazanınca anladım ki ne yemek çay sonrası azık ne sevincime katık ne de kederime ortak imiş.
yazik size. yillardir zihninize pompalanan sigaraxhuzun, sigaraxcool mesajlarinin cezasini cigerleriniz cekiyor.
Sigara içen arkadaşına,

Bir sigara yaksana,
Niye?
Yak yak

Derler.

Bende, sigara içen arkadaşıma, ciğerlerine zeval gelmesin ben içerim diyerekten sigaraya başlamıştım.
Arkadaş arkadaşın akciğer kanseridir.
sigara içtiğim dönemlerde; sigara içmeyen insanların neden alkol aldığını, neden kafeye oturduğunu ya da başlıkta da olduğu gibi bazı duygusal hallerde nasıl benzer ihtiyaç içine girmediklerini merak ederdim. fakat sigarayı bıraktıktan sonra (ilk 3-5 ay hariç) insan doğasının yaşamak zorunda olduğu her duygu halinde ya da alışkanlık barındıran her türlü tüketim halinde aklından bile geçmez oluyor.
Kahve içerken uzaklara bakıyorum.
Eğer işyerinde efkarlandılarsa sigara odasına muhabbete geliyorlar.
Çubuk krakeri ağzına alıp uzaklara bakar.

görsel
Mum yakıp alevine bakıyoruz
Ya da efkârlanmıyoruz.
Bazı hormonal dönemler dışında efkarlanmıyorum. O dönemlerde de ağlıyorum zaten.
Kahve içiyorum kafeinin dibine vuruyorum , param varsa viski alıyorum viskinin dibine vuruyorum.

Kahve dediğim öyle şekerli şuruplu değil. Espresso bazlı kahvelerden bahsediyorum.
Oturuyom, efkarın geçmesini bekliyom.
(bkz: yastığımla gece gece delirmeceler)
merak edilendir. sigarayı bıraktığımdan beri mutsuz olduğum anlar daha çok can sıkmaya başladı sanki.
merak edilendir. efkarlanınca sigara yakmanın yerini ne tutabilir ki?
'' alkol alıyor ve slow şarkı dinliyor '' cevabı verilebilecek soru.
Sigaraya başlıyor.

Bir tütün kollarımd...
Ne zaman efkarlansam derim ki ey ravenna sen daha bu biberi zor yiyorsun, neden boş yere kendini üzüp yıpratıyorsun.
(img:#2224608)
pipo içiyor evet.
Çikolata yiyorum.
En güzel stres atabileceğim, tek oyunculu hikaye tabanlı bir oyun açıp maceralara koşarım. Ya da sevdiğim çok ağır olmayacak müzikleri dinlerim. O sırada bana dokunulmazsa ertesi gün bir şeyim kalmaz.
neşet ertaş ve bir büyük.
Bira çekeliyorum.
güncel Önemli Başlıklar