bugün

sigara içmeyen insanın içenlere bakışıdır.

genelde dar gelirli ve arabesk ruhlu kişilerin elinde gördüğüm için (bkz: türk toplumunun yüzde 80 i) bana çok itici geliyor. sigara içen insanlara değer veresim gelmiyor.

bu ve altta yazılacak olan düşünceleri gördüğünüzde umarım bırakmak için bir sebebiniz daha olur diyor ve sözü arkadaşlara bırakıyorum.

bırakmasanız bile son nefesi otobüslerde vermeyin bare, ona da razıyız.
sigara içmek zararlıdır. ben şahsen kullanmıyorum. elleri, nefesi ve elbiseleri sigara kokan insanları da sevmiyorum lakin bazı erkekler o sigarayı öyle bir tutuyorlar ki, öyle bir içine çekiyorlar ki...hayran olmamak mümkün değil. ** (bkz: capnolagnia)
canının kıymetini bilmeyen insanlar gibiler, aynı zamanda zevkine düşkün.
sigara içenlerin de pek sikinde olmayan durumdur.
ikinci sınıf insandır.

edit: sigara içiyorum.
tebrik edilesi kişilerdir şu sigara içenler. sigara kokusunun her bir hücrelerine sinmesinden geçtim, ne para var lan heriflerde, imrenmemek elde değil. son sigara zammından sonra da bırakmıyorsa zaten söylenecek söz kalmamıştır. sigara içen birinin günde en azındna 5 tl verdiği düşünülürse, ayda 150 tl yapar. * * havaya gidiyor arkadaşım bu para. onun yerine kendin için faydalı şeyler yapsan daha iyi olmaz mı?

verilmek istenen mesaj : hem maddi hem de manevi açıdan zararlıdır. içmeyin, içenleri uyarın.
ikinci sınıf insan, mal gibi yaftaları yemiş insandır. sırf sigara içtiği için... hayır sırf bu yüzden insanlara bu tür yakıştırmalar yapan sigara içmeyen kesimi gördüm ya artık sigaradan ölsem de "sigara içmeyen güruh"a katılmam.
sigaranın başlama nedenlerinden özentilik, içenlerin % 95 inde görüldüğü için sigara içenler özentiliğine başlayıp bağımlı olmuş insanlardır.
insandır. ve her insan gibi hata yapmış bir insandır. bir de kokmasa...
tek kelime ile anlatacak olursak özentidir.

hadi 50 yıl önce cahillikten özenirlerdi insanlar peki ya şimdi?
sigara içenleri fazla enterese etmeyen bakış açısıdır.
hayatın keyfini çıkartan ama bağımlı, aciz ve sağlıksız insanlar.
maldır. özellikle şu konuşmayı yapıyorsa ;

-ben zifir oranı az olan sigaradan içiyorum bişe olmaz.* * *

edit: eksileyen kent white içiyor anlaşılan. *
her zaman eleştirilen adamdır. oraya buraya her yere sigara yasağı gelsin isterler. ayyy nefret ediyorum diye yüzlerine de söylerler. lakin bar, cafe vb. yerlerde sigara içen kişiler dışarı çıkıp sigara içtiğinde götlerinden ayrılmazlar. çünkü o adamın muhabbeti güzeldir içerde kendi gibi adamlarla sohbet ilgi çekmez.
Sigara yı içemediklerini düşünÜyorum. Bu nikotin muhabbeti olmasa da böyle hAftada bir yaksalar da, keyf alarak içseler. Emzik etmeseler.
her seferinde bu paket son artık bırakıyorum diyen insandır. genellikle her alanda mevcut olup iradesi zayıf olan insanlardır.
şayet sigara dumanını suratıma üflemişse yere yatırıp tekmelediğim insan tipidir.
senin benim gibi normal bir insan. etrafımda bulunan tanıdıklarımın %96'sının sigara kullandığı için artık önemsemiyorum o yüzden normal.
(bkz: sıgara içenler de yazabilecek mi)
Kesinlikle "kokan" bir insan.
dar gelirli insanların bazılarına sigara içse de içmese de itici geldiğini gösteren bakış açısı.
sigara icen bile bile lades der. tum ihtimalleri acik birakir ve bilir ki basina birsuru bela gelebilir. bir hastaneye gidip de nefes darligi ceken, ses telleri bitmis zilyon tane insan gorebilir.
lakin uslanmaz. bana bisey olmaz, olsa da atin ölümü arpadan olsun der..
ve sigara icmeyenin dusuncesini onemsemez. sigara eglence gibidir, bazen yalnizligin yoldasidir..
oyle degilse bile bunu hissetmek vardir.. * *
bile bile kendini ölüme götüren kişidir.
(bkz: sigara içenler sabun yapılsın) *
bir alt sınıfı temsil eden kişidir. ve koku yönünden küllükle eşdeğer görür
güncel Önemli Başlıklar