bugün

sigara içmeyi bilmeyen, belki de aşırı derecede gergin/tedirgin, küllüğün kenarlarındaki oyukları hiç kullanmayan, genelde sigarayı yarı yolda söndüren tip.
okul tuvaletinde olması muhtemel kişidir.
içmemiş adeta sigarayı yemiş kişidir.
aşağı kadar indikten sonra çakmağını unuttuğunu farketmiştir.
arkasında mahmut hocayla çıkan kişidir.
Yutuyor heralde sigarayı.
izmaritin bile amına koymuş, harbi on numara sömürmüş, kolik insanıdır.
sigaraya lisede başlamış olma ihtimali yüksektir. 10 dakikalık arada sınıftan bahçeye in, sotelen, sigara iç, geri dön kolay iş değil.

(bkz: alışmış kudurmuştan beter)
-naptın oğlum sigarayı yedin mi ?
+rüzgar var hacı kendi kendini içti piç.
on dakikalık ders arasında ne kantine gitmekten, ne tuvalete girmekten, ne arkadaş muhabbetinden, ne de sigaradan mahrum kalmak istemeyen bünyedir.
'mına koim, götüm dondu lan dışarda, iki fırt çektim geldim.' demesi muhtemel kişidir.
"dakika mı tuttunuz lan pezevenkler" demesi muhtemel kişidir.
ilk fırttan sonra içmekten vazgeçen kişidir.
sigarayı yemiş olabilir.
hızlı sigara içen kişidir.
muhtemelen sahur yaptıktan sonra sigara içmeye dışarı çıkmış ve akabinde sabah ezanı okunmuştur. acı bir durumdur. o sigaranın özlemi 15 saat aralıksız sürer.
yarım sigarayı atarak mundar eden bir bohemdir.
Zamanla yarışan kişidir.Dakiktir.
sigarayı içmiyordur yiyordur. evet ben öyle yapıyorum sigaraı içmiyorum dumanı hiç israf etmiyorum bosa gideceğine cigerlerime gitsin * o ne lan öyle tellendire tellendire sigara mı içilir?
öyle ki -50 derece soğuk vardır ve yemez kısacası . daha çabuk bile gelebilir.
evdekilerin sigara içtiğinden haberi olmamasından dolayı ''anne ben aşağı bişey düşürdüm alıp gelcem'' ve türevleri şeyler söyleyip,ağır göt korkusu ve sigara içmek istemenin getirdiği aceleyle yapılan şeydir.allah kimseye yaşatmasındır.
benimdir. 7. sınıfta başlanan sigara aile korkusundan yıllar boyunca 30 saniyede içilip bitirilmiştir balkondan sarkmalar göt korkusu derken iyice evrimleşen cigerler sayesınde max 1.5 dakikada bitiririm normal yaktığım sigarayıda.