bugün

içene de ağır ve zorlayıcı gelen eylemdir aslında. Bazen içen de tiksinir kendisinden. Fakat bu meret bırakmaz yakasını.
entry yazarken tutulmadan içmesi daha bir keyif veren. şu an yaptığım.
son zamanlarda yoksayılan eylem. herkesin hatta herşeyin hakkını koruyan bu gençliğin bile yoksaydığı eylem.
ünlü bir felsefeciye sigaranın sağlığa zararları hakkında şu sözleri söyletmiştir: * "sağlık sağlık tamam da psikolojik sağlık n'olcak".
16 gün önce bıraktığım eylemdir. kararlı bi şekilde paketi kırarsanız sizde başarabilirsiniz. ben paketi kırdım ama bırakamadım demeyin inanarak kırın.
insan gözüyle ciddi anlamda bakılınca varoşluktan öte gitmez. günümüzde küçükken ebeveynlerinden dayak yiyen, deli yürek izleyen, kapıcı çocuklarıyla arkadaşlık yapan insanların en büyük hobisidir. bunların en überi sizlerin küçük iskender dediği mutant arkadaş gibi sigara yakarken fotoğraf çektirip bunu profil resmi yapandır. allah ıslah etsin bunları, bize de otobüs yolculuklarındaki molalarda sigara yaktıktan sonra alnını buruşturup uzaklara dalanların kafasını yaşamak düşer.
Buharla calisan araclari yadetmektir.
an itibariyle yaptığım eylemdir.
belli bir bağımlılık düzeyinden sonra artık bir yaşama biçimidir. her ne kadar sağlığınız kötüye gitse de her ne kadar oruç gibi ibadetleriniz sekteye uğrasa da yine de çay içmek onunla zevkli yemek arkasından birer sigara içilecekse keyiflidir. işte bu tür adamlar için artık sigara bir bağımlılıktan öte artık saplantıdır.
bir çeşit bağımlılık. tüm bağımlılıklardan alabildiğine kaçtığım halde kendisini nasıl tüketiyorum farkında bile değilim. umutluyum tabii elbet bir gün bırakacağım.
benim için bir bağımlılık olmayan,inanılmaz keyif alarak yaptığım eylemdir.
bir adet sigaranın alınıp dudaklar arasına sıkıştırılması ardından çakmak, kibrit gibi ısı ve ışık veren bir alet veya ateşin ta kendisi ile sigaranın tütün gözüken uç kısmının tutuşturulması ve ateşlendiği anda nefesi dudaklar arasından alarak sigara dumanının ciğerlere dolması ile akciğerdeki hassas dokular yardımı ile sigara içindeki nikotin adlı maddenin kana karışmasını sağlamaktır.
"sigara içmek" yerine "sigara kullanmak" demek daha güzel olacaktır.
her türlü derdi tasayı paylaşabileceğin seni sorgulama ve yargılamadan tek dinleyen dostundur. Ta ki seni hasta edene kadar...
stresi alır, insanın tek dostudur.
hayatinizdan 5 dakikanizi calar tek dusundugunuz bi sonraki nefestir baska hicbisey gelmez akla. zikkimin pekidir o ayri ama sikilinca kapiya balkona cikip tutturmek terapi gibidir.
Kötüdür, zararlıdır diye bilinmesine, sağlığın önem kazandığı dönemlere yaklaşmakta olmama ve hatta içerken artık utanç duymama rağmen, keyifle içtiğim, en aza indirgediğim ama asla bırakmak istemediğim cici zıkkımdır.
En keyif aldığım şeydir, hele orta şekerli kahvemin vazgeçilmezidir.
Kötü adam! biliyorum. Ama seviyorum! Seviyorum ulen!!!
içeni anlarım da içip de övüneni anlamam. yok onları da anlıyorum aslında. içip de "yavaş yavaş öleyim" diyen ya da ciddiye almayıp dalgaya vuran kişi kesinlikle sigaranın öldürdüğüne inanmaz. inansa bile kendisinin başına gelmeyeceğinden emindir. sigaranın zararlarını abarttıklarını düşünürler genelde. bazıları sadece akciğer kanserinden ibaret sanır. yirmili yaşlarında akciğer kanserine yakalanıp tanıdan bir yıl sonra mezara gideni biliyorum. ki akciğer kanseri sigaranın verdiği zararın yüzde biri bile değil.

sigarayla bağlantılı olmayan hastalık sayısı neredeyse yok denecek kadar az. o yüzden ilerde alakasız bir hastalığa yakalanıp da benim sigarayla bir sorunum yoktu diyerek ancak kendinizi tatmin edersiniz. diyorum ya bırakmak istiyorum bırakamıyorum diyeni anlarım ya da, ben de bu gruba dahil olmak üzere -stresli bir yapısı, yaşantısı vardır şartları elvermiyordur. devamlı erteliyordur. onu da anlarım. ama tek dostum, can yoldaşım, asla bırakmayacağım şeklinde düşünenler ya da alaya vuranlar kesinlikle sigaranın öldürdüğünü biliyordur ama öleceğine inanmıyordur.
sağlığa zararlıdır.
az içildiğinde çok iyi gelir. canı sıkılıp sigara yakmak evresine gelindiğinde tehlikeli evreye adım atılmış demektir.
sefa pezevenkliğidir. kendimden biliyorum, hem de ilk aşkım lan o benim!
felaket susatan ve acıktıran eylem.
kiminin cebini yakar.
kiminin cebini yakar vol2. (para daha önemli)*
kiminin sağlığını götürür.
kimi için de keyfiyettir.
ekonomik açıdan cebimdeki akreptir kendileri ama severek sevişiyorum 10 dakikada bir kendisiyle ve suskunum çok bu günlerde.sigara beyindeki resöktörlere dopomin sevkiyatı yaptığı için rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.dopomin barındıran her madde insanı köle yapar.bildiğiniz tüm uyuşturucularda dopomin vardır.en iyi dopomin ballydedir.
Günde 6 adet parliament'tir.
(bkz: para yakmak) aynı tanımdır.