bugün

yeni baba olmuş erkektir.
balkonlu bir eve sahip erkektir. evinin bahçesi vardı da o mu çıkmadı?
evli erkektir.
(bkz: içme burada yeni temizledim evi)
çocuğunun önünde sigara içmekten utanan erkektir. evladının;
- baba, madem zararlı neden içiyorsun?
sorularına cevap veremeyen,
- alışkanlık işte!
diyemeyen erkektir. neticede sorumluluğunun farkında olandır.
ya korkak ya da keyifçi olan tiryakidir.
sigara içmek için balkona çıkan kadından farksızdır. ev kokmasın, perdeler sararamasın diye kadınlarda balkonda sigara içmektedir.
ev halkını sigaranın vereceği zararlardan korumaktır amacı.
(bkz: yapılmak yerine sıçılan tespitler)
(ara: akıl fikir)
kendi evinde mahkum hayatı yaşayan erkektir. tuvalete de mahalle kahvesine gitmesi beklenebilir.
hanımının sitemlerini dinlemeyi göze alamayan erkektir.
sigara kokusunun eve girmesini istemeyen varsa çocuklarını düşünen erkektir.
annesinin ev kurallarına uymayı tercih etmiş* sigara tiryakisi erkek çocuk da olabilir.
Ev halkı rahatsız olmasın diye bir kaç kez denedim ama balkon daha rahatsız. Komşularda Tilt zaten, ters ters bakıyorlar, sanki onları röntgenliyorum.
evde kimin sözünün geçtiğini dışa vuran erkekdir.
(bkz: bi siktir git cay koy aklin karismis)
evdekilerin sağlığını düşünen, aile babası olacak kadar duyarlı, erkek gibi erkektir. öpülesidir.
astımlı bir çocuğu olan baba olabilir...
eşi, annesi, çoluğu çocuğu sigara kokusundan rahatsız olduğu için onları rahatsız etmemek için yapıyor olabilir, her halükarda düşünceli insandır.
- çakmağı uzatsana.
+ ayyyyyyyyyy, demedim mi sana burda içme diye, akşama kadar cam sildim, bulaşık yıkadım, temizlik yaptım, yemek yaptım, ütü yaptım, alışveriş yaptım, yer sildim, nevresimleri yıkadım, perdeleri yıkadım. demiyor muyum sana perdeler sararıyor, oda leş gibi kokuyor diye. allaaaaaah seni bildiği gibi yapsın. offff başıma ağrılar girdi.
- (balkon kapısı açılır...)
karşı komşu kızına hava atmak isteyen erkek yada babasından tırsan erkek...