bugün

pakette kaç tek sigara kaldıgıdır.
-artık sigarayı bırakmalıyım!
hadi... hadi... hadi...
bekle bekle öldüm hadi...
"sigara azaldı la. bu sabahı görmez. kim gidicek şimdi bu saatte siktiğim büfesine ya. aklıma sokim gelirken alsana it"

arkadaşımın arkadaşının başından geçmiştir.
1. paketi açtığında ilk baktığın ve saydığın şey sigaradır acaba kaç tane var?
2. çıkarıp yaktığın da aklına ilk gelen insan eski sevgili.
3. sevgiliyi düşünmeyi bırakırsan iş - okul düşünüyorsundur.
4. sigara bittiğinde böyle hayatın aq! diye bi haykırır sonra da en son nerde kalmıştım diye düşünür durursun.
sigara yakıldıktan sonra bir anda akla gelen veya unutulan şeyler.
benim aklıma hep küllük denilen icat gelmiştir.
etrafa bakılıp bir görenin olup olmadığını kontrol etmek.
çay, mangal, dost, muhabbet, duman.
'kac tane sigaram kaldi acaba' sorusu.
Sigara yaktıktan sonra akla gelen şeyler derttir tasadır gamdır. Fakat düşünüldüğünde bunlar boştur kız sarhoştur. (bkz: coştur coştur)
"heh ağzım yüzüm bok gibi kokacak gene"
"ciğerler ne hale geldi allah bilir"

ulan herkes romantizma şeyler yazmış, belki de ben haddinden fazla düzüm, bilemiyorum.
Şu binaya ne kadar demir gitmiştir acaba.
-boyunu uzatmadan sunun daha fazla gidenini yapamaz miyim lan acaba? Hayir; puro icmekten sunger bob dalga geciyor cigerlerimle...
ulan bir de çay olsaydı ne içilirdi be..
etrafta otlakçı var mı diye aklımdan geçmiyor değil doğrusu.
ora da az daha sakin olabilirdim, ben hep sakin olan ben, neden yine sakin olamadım, yine kendim kandırdı beni, bir sigara mı yani bana bunu düşündüren, ne kadar basit, ya da ben basitim evet ben basitim.
kimi zaman bir de, bana müziğim de eşlik etsin sigaramın yanında gibi düşündüren akla gelen şeylerdir.

ben: dur lan bir sigara içeyim.
ben: aa müziğimide açayım.
ben: evet bu kadar mı yani, bu kadar küçük mü zevk aldığımız şeyler.
ben: ne için yaşıyoruz.

not: ne için yaşadığımız sigara yaktıktan sonra akla gelen değildir, yakmadan da akıldadır zaten de, yaktıktan sonra da bunu düşünüyorsak bir rahatlama edasıyla gerçekten ne için yaşıyoruz lan. *
acaba kaç sigaram kaldı? paketi çıkarsam şimdi otlakçılar üşüşecek başıma. neyse herhalde vardı daha.

çalışmak zor iş gerçekten.
HiÇ birşey gelmez. Bir sigara bir ben gelirim aklıma ve bu yüzden başlamışımdır. Gerginliğini alır adamın.
Benden gizlenen şeyleri nasıl ortaya çıkarabilirim diye yaptığım planlar.
manası yok.
keyif verici eylem yapılmadan sigara yakmak da pek keyifsiz oluyormuş.
vay amk. ya gördün mü bak, parasını el alıyor dumanını ise yel.
50 kuruş daha havaya gitti amk.
Bazen bir yere dalıp kalıyorum düşünce falan değil sadece nefes alış verşimi dinliyorum .
güncel Önemli Başlıklar