bugün

israil de yaklaşık 20.000 asker üzerinde yapılan bir araştırmanın sonucudur.
Günde 1 paket ya da daha fazla sigara içen kişilerin zeka seviyesi içmeyenlere oranla 7.5 puan daha düşükmüş.

+Sigara içmeyenlerin IQ ortalaması: 101
+Sigara içenlerin IQ ortalaması: 94
+Günde 1-5 sigara içenlerin IQ ortalaması: 98
+Sigaraya 18'inden sonra başlayanların IQ ortalaması: 97
+Günde 1 paket ya da daha fazla sigara içenlerin IQ ortalaması: 90

(bkz: yılın en çok tartışılacak sağlık haberi)

http://www.mansurelsabah....azi.php?catid=4&id=48
einstein ın sigara içtiğini bilmeyen insan söylemidir.
alakası yoktur. kendimden biliyorum. **
iq seviyesi değişkenlik gösterir. tam saptama için 1 hafta boyunca değişik günlerde testlere girilmesi gerekir.

tabii ki; kullanılan tütün de önemli.

veya işkembei kübra da mühim. mesela; "saçları kısa olanlar anal sekse daha yatkın oluyormuş, çin ordusunda 40 bin kişi üzerinde test edilmiş." şeklinde götünden atmanın en güzel örneğini gösterebilirim. ama götüm değilse; kaynakta gösterebilirim.

demek kaynak gösteremiyorum, o zaman götümmüşüm. veya götmüşüm. yada iq seviyesi 50 altı forumlardan öğrenip gelip sözlüğe kakalıyormuşum.

ne pis adammışım arkadaş.

veya pismiş. pisler. pis.

not: bu arada, rakamlar süper yalnız. yani sigara içmeyen yahudilerin iq seviyesi ortalaması "104" mü? ben mi yanlış görüyorum? normal zekanın 2 seviye üzeri yani. sigara içen gerizekalıların ortalaması ise 94! normal zeka 85-92 diye biliyorum, onun bir seviye üzeri yani. yahudiler zeki insanlarmış. öyle diyorlar. oh bebek, öyle diyorlar.
Reuters ın 1 nisan şakası tadındaki haberi..

bu arada haber kaynak ; http://www.mansurelsabah....azi.php?catid=4&id=48
(bkz:zaytung
)
askerler üzerinde yapılan bir araştırmaymış. sakın bu iq düşüklüğü sigaran değil de yapılan muamele ve eğitimlerden olmaya???
kendimden önce Musatafa kemal atatürk e hakaret olarak algılayacağım bir haberdir.
yok öyle bir şey.öyle olsaydı yerde oyuncak arabamla oynayıp anne demem lazımdı.
Bilimselliği olmayan bir genellemedir.
bana bakmayın, ben sözlük ortalamasını tutturmak için içiyorum zaten.
eksiciye not: yukarıdaki entry ortalamayı düşürenin, kendini bilmesi içindi.
tarihe damgasını vurmuş butun zeki,lider,ileri görüşlü insanların ortak özelliği sigara ve bol alkol tuketmiş olmalarıdır. bunun aksini iddaa eden boyle sacma bi tesbitin, tarihinde boyle erdemleri olan herangi birine sahip olmamış bi milletten cıkması da gayet normaldir.
edit: bide askerler uzerinde yapılmış anket. ulan hiç biriniz sigara icmese nolur, kac para eder adamlığınız?*
içenlerin parasını yalandan yere harcadığını düşünenlerin saçma söylemidir.
parayla ölüyorlar diye düşünenlerin uydurması.

(bkz: olum yaramıyosa içme lan)
çok normal değil midir?
Zeka kısmı önemli değil ama hiçbir faydası olmayan hatta zararı olan bir şeye vaktini ve parasını harcayan organizma, 'sıkıntılıdır'.
hisleri artırır gibime geliyor.