bugün

baba parasıyla içen gençler ise aptallıkta zirve yapıyordur.
aptallık salaklık herşey denebilir bencede öyle zaten ama içiyoruz be napalım.
sigara içenlerin zoruna gittiği başlık. çoğu lisede özentilik yapıp başlamışdır.
Deme be öyle bi o zevkimiz var zaten.çok para veriyoruz salaklık veya aptallık diye nitelendirilebilinir ama olsun seviyorum ben onu.
sigara içene aptal diyen kadar saygısız olmamaktır.
Aptal demek doğru değil de nargileyi hiç anlamıyorum. Yahu dumanın karpuzlusu, çileklisi, kavunlusu nedir? Dumanın tadı nedir yahu.
sigara içmeyene saygısızlık değildir. zira sigara içenler de sigara içme olayına aptallık demektedirler.

hiç görmedim ki sigara içen sigarayı övsün.
mal olmaktır.
iradesiz olmaktir.

insan kendi iradesine sahip degilse ölsun gitsin.
kişinin elinde olan bi şey değildir. O yüzden yargılamamalı ama mümkün olduğunca içtiği şeyin dumanıyla baş başa bırakılmalı ve yanına yaklaşılmamalıdır.
(bkz: yak yak)
Yaşlı adam yavaş ve emin adımlarla kaldırımda ilerlemekteydi. Usulca elini cebine götürüp sigara ve çakmağını çıkardı. Esen rüzgardan korunarak yaktı sigarasını. Sigara dumanını dışarı üflerken hemen arkasında olduğum için duman bana geliyordu, öksürmeye başladım.
Sigara içmek, bi kültür değildir. Özellikle günümüzdeki sigaralar, tütünün t'si bile değil. Tütün içtigini sanıp zifir çekerek bir yere varılmaz.

Al sarma damarsız yapraklı puronu, al tütününü, yak sonra keyfine bak.

Öyle varoş gibi Marlboro ymuş kent miş camel mış ucuz olmayın o kadar.
Anlam verilemeyen olaydır. insanın kendi parasıyla emeğiyle kazandığı parayla kendini zehirlemesi aptallıktır. Evet.
Bencede tam aptallık ama iştahı kestiği ve kilo verdirdiği için içesim var sırf.
sigara içmek, enayiliğin hasıdır. hem para verirsin, hem sağlığından olursun, hem kötü kokarsın.... bir tane faydası yoktur.
Aldığı asgari ücretin yüzde 30 unu kendi vücudunu Zehirleyen uyuşturucu bir maddeye vermek ve bi bok yedim sanmak durumu.

Herkesin içmesi ve toplumun bunu kabullenmesi sigaranın uyuşturucu madde olduğunu gerçeğini değiştirmiyor.

içen herkesin psikolojik ve fizyolojik tıbbi yardıma ihtiyacı var.

Akıl sağlığı yerinde olan kimse kendini zehirlemek istemez.
Ne güzel en azından ne kadar sorusuna cevap niteliği taşıyoruz.

Siz ne kadar aptalsınız onu hesaplayalım mı kendiniz mi karar verirsiniz?
Her şeyi geçtiniz, ağzınızdaki o pis koku ve sarı dişlerle nasıl geziyosunuz?
yazar burda diyor ki; asgari ücretli hazır paket sigara içiyorsa aptaldir.
asgari ücretten fazla alanlar (sigaraya maaşın %30'undan az verenler) veya sarma cigara içenler aptAl değil.
mantık çerçevesinden bakarsak gayet haklı tespit.

90 yaşındaki adamın ciğerine bakıyorlar pespembe tertemiz.

sigara içen 20'lik gencin ciğerine bakıyorlar 3 gün güneşte kalmış bok gibi kararmış.

ben şu soruları soruyorum kendime: "neden içeyim?" ve "sigara içmek bana ne kazandırır?" ve neticede içmemi gerektirecek makul cevaplar bulamadığımdan içmiyorum.

içenlerin de kendilerine sorması gerek. gençlik ateşiyle, toplum baskısıyla, "karizmatik" olduğunuzu sanarak falan girmeyin o toplara gençler. dünyanın en mantıksız eylemi. sadece birilerini zengin ediyor, kendinizi zehirliyorsunuz. birçoğunuz 1 aylık sigara ihtiyacını karşılamak için 3-4 gün çalışıyor. ayda 300 lira sigara parası veren biri 30 günde 3000 tl kazansa bile ( ki bu türkiye şartlarında oldukça iyimser bir rakam ) aylık sigara ihtiyacını karşılamak için 3 gün sabahtan akşama kadar bedenini yorup, sinir stres yapıp, uykusundan, zamanından, ailesinden fedakarlık yapıp çalışması lazım. cümleyi toparlayamadım ama anladınız siz. cümleyi anlayacak kadar da sigarayı bırakacak kadar da akıllısınız.

öpüyorum.

not: bu uyarımla sigarayı bırakma kararı alan arkadaşlar ilk aydan ettikleri 300 liralık tasarrufun 20 lirasını ayırıp bana bir kitap hediye edebilirler. *

ben size ölene kadar - bugünün şartlarıyla - ayda 300 tl'lik ek tasarruf sağlıyorum. bir kitabın lafı mı olur ? *

ne dilendim amk.

neyse. bırakın sigarayı. siktirmeyin kaynananızı.
Evet aptaliz bu konuda.
sigara içecek kadar dertli ve stresli olmak.
Keşke tek aptallığım bu olsaydı . Belki üzülürdüm .
33 yasındaım bı kere bıle ıcmedım. Sizde içmeyin diyecemde bi kere başladık, el alışkanlığı falan diyeceksiniz. Çocuklarınızın yanında içmeyin bari onlarda içtiklerinde de kızmayın. (Ayrıca kişisel isteğim şu amk otobus mınıbusune bınerken son dumanı içeriye vermeyin amk.)