1. 1.
    Aşırı tepkiye yol açabilecek sakıncalı eylemdir. Şahsımca yapılmaması gerekir. Sigaranın zararlarının Düzgünce anlatılması gerekir ve anlayışla karşılaması beklenilir.
    1 ... meruem
  2. 2.
    Verin bi dalda sevinsin gerçekçi olun amk siz gençken kimin nasihatini dinlediniz siz vermez seniz elbet biri verecek yormayin çocukları.
    4 -1 ... igeceyim
  3. 3.
    güzel bir dille uyarmak varken kafa gömmek ne lan ?
    2 ... anavarza01
  4. 4.
    Güzel bir uyarıdır.
    3 -1 ... kimseyi cekemeyen adam
  5. 5.
    bazen laftan anlaması için bir işaret olabilir.

bir gün parkta oturuyorum, kafam kim bilir hangi maviliklerde.
    iki tane ergen velet geçiyor, sigarasını gösterip, ' abi ateş alabilir miyiz?'

-yok ki.
    +nasıl yok?
    -(ulan nasıl yok ne demek) yok, kullanmıyorum sigara.
    +peki.

nasıl bir ortamda yaşıyor ve sigara kullanmamak çocuğun nasıl acayibine gittiyse artık.
    4 ... high voltage
  6. 6.
    polemige girmeden direkt siktiri cekiyorum, bir daha cesaret edemesin pezevenk.
    3 ... efresiyabin hikayeleri
  7. 7.
    Gereksiz tepkidir.

Sizde zamanında dalsız kaldınız, canınız sıkıldı kızdan ayrıldınız canınız sigara çekti lisede.

Verin, verirken 'fazla içme genco' diyin, iyi davranın liselilere.

'abe bi cugaran var mı bea' diyorsa kafayı değil balyozu gömün. Ama üstü düzgün elinde kitapla geliyor nazikçe istiyor, işaret ve baş parmağını birleştirip böyle ufacık bir şeymiş gibi gösteriyorsa verin.

Yaşadım çnk, kafa yemedim ama lisedeyken dilendim, otlakçıydık.
    6 ... soundofsilence
  8. 8.
    liseli degilde ortaokul cocukları isteyince yapilmali. ben ortaokulda aptalin tekiydim sigara nedir bilmezdim simdi ki nesil gumbur gumbur.
    ... laura arual
  9. 9.
    Ben kıyamıyorum 4-5 dal veriyorum. Öyle yaşın kaç falan diye duyar kasmaya gerek yok sigara içenlerin çoğu lisedeyken sigarasız kalmıştır illa ki.
    4 ... portatifbaskan
  10. 10.
    Çocukla çocuk olmaktır.
    Ben utanırım lan o yaştaki çocuğu dövdüğüm için.
    1 ... vatansever terorist