bugün

şoka girmenize sebep olacak olaydır. Tepkisiz öyle japon balığı gibi kalırsınız.

Benim yakalanma hikayem çok enteresan yalnız, anlatmasam gerçekten çatlarım.

Lise 2. sınıfım. Okuldan çıktıktan sonra ailecek dışarda bir yere yemek yemeye gittik. Sigara içtiğimi bilen yok tabi. Neyse yemekleri yedikten sonra ben nasıl yaptım bu mallığı hala kestiremiyorum, paketi cebimden çıkarıp masaya koydum. içinden bir tane çekerken babamla göz göze geldim. Hayatımda yaptığım en büyük mallıktır bu.
YAKLASIK 1 AY ÖNCE KARSILASTIGIM OLAY ARTIK RAHAT RAHAT EVE PAKET SOKUYORUM iYi OLUYOR BENCE YAKALANMAK ICIN ÇABALA.
Daha başıma gelmeyen ve gelmesinide istemediğim düşman götüne durum.
sigaraya ilk başlandığında ilk elden kendilerine haber verilerek bu durumdan kurtulunabilir.
(bkz: hohh de bakıyım)
(#17837413)
babaları gibiydi hababam sınıfında... (bkz: eyvah mahmut hoca)
5. ye yakalansan da bırakacağına söz verdiğin iğrenç durumdur ama bu sayı 25 de olsa yine bırakmazsın.
babalara gelme durumudur*. Arkasından anne baba içeceğinizi bile bile bir dizi önlem alır, ancak boşunadır bu çabalar.
yakalanılan ebeveyn sizden daha ucuz marka bir sigara içiyosa anlatılması daha güç olacak durumdur.

-hii! sen sigara mı içiyosun?!
-yoo..
-içiyosun işte gördüm.
-e gördüysen içiyorumdur.
-at onu çabuk!
-ama anne bu camel. bari sen iç.
-sıpaya bak! sigara içiyo bi de camel...
baba: sigara mı içiyon len ?
çocuk: yok baba sigarayı bıraktım puroya başladım.
baba: aferin.
başınızdan dökülecek olan kaynarsuyun tecavüzüne uğramanıza neden olan olay. daha sonra baba ve anneyle yapılacak olan konuşmanın ağırlığı düşünülür. düşündükçe midenize ağrılar girer. bu ağrılar yüzünden mideniz bozulur istikrarlı bir şekilde sıçmaya başlarsınız.

sonuç : hiçbir bok olmaz. sigara içmeye devam edersiniz. lakin bu sıçmaktan kaynaklanan keyif sigarasıdır. daha sonra babanızın kıçınızda söndüreceğinden habersiz...
hali hazırda sigara içtiğinizden haberleri varsa sorun teşkil etmeyecek durum. tabi yanlarında içmiyorsanız biraz gergin bir an olabilir.
küçükken yakalanıldığında bir daha sigara içmemeyi sağlayan olaydır. başıma gelmiştir.
birgün bir arkadaş sünnet olucak adettir ya sigara iççez ama korkuyoruzda gittik ıssız bi yere babam da bizi takip etmiş ben saklandım arkadaşlar babama ingegnere yok dediler ve geri gönderdiler. ama babalar çakal olur. adam bir diğer sokaktan geldi yanımıza. onu görmemle sigarayı atmam bir oldu. sonuçta bir tokatla bir daha sigara almadım elime.*
sigaranın verdiği zararları düşünecek olursak,içen vatandaş vücudunda ve psikolojisinde oluşacak ağır tahribattan korkmayıp sigarayı eline almışsa,o cesareti varsa;anne-babasına yakalandığında da onlara mantıklı(!) bir açıklama yapacak cesareti olmalıdır.dolayısıyla bence korkulacak bir durum değildir.
benim gibi anneye sahipseniz anneniniz hüngür hüngür ağladığını görürsünüz.içinize taş oturur içmemeye söz verirsiniz ama çok adisinizdir ertesi gün gider yeni paket alırsınız..
(bkz: yusuf yusuf)
bazıları için hiç bir sorunun yaşanmadığı polemiktir.*
baba çocuk diyalogları:

baba: sen sigara mı içiyon len !?
cocuk: ne sigarası , para verdiğin mi var. gasteye çay sardım içiyom

baba: sigaramı içiyon len !?
cocuk: yok baba , yapay atmosfer bu, hoca ödev verdi , o bakimdan yani
baba: ha ok ozaman

cocuk: hee canın mı çekti , içeceksen bak paket orda
baba: hönk!

cocuk: sen sigara mı içiyon len !?
baba: hönk !
cocuk: pardon baba replikleri karıştırdım

cocuk: ordan bakınca neye benziyoo

cocuk: yok baba korku filmi çeviriyom , sigara dumanı da efekt şeyyettirsin diye yani
baba: oldu !

cocuk: öfff be sigarasız bir toplum için el ele ayakları mı yine
baba: hönk !

cocuk: heee , hatta halka bile cikarabiliyom

baba: sigara mı içiyon len sen !?
cocuk: ne demiş ünlü düşünür müslüm gürses : " biz babadan böyle gördük "

baba: sigara mı içiyon len sen !?
cocuk: aslında "sigara içmek" deyimi yanlış baba, sigara su mu ki içilsin , sigara tüttürülür. bunu irdelemek lazim , değil mi babaaa
baba: bittiyse dayak faslına geçelim diyordum *
teenager paranoyası
sigara içerken okul müdürüne yakalanmak gibi bişeydir. çünkü müdür tuvaletten çıkar çıkmaz telefona sarılacaktır.
ilk yaptığımız hııııy annem yada babam neyse artık sonra hayatınız gözünüzün önünden geçer ve film kopar o elindeki ne cevap hiç çok aptalca bi durum ama çok zevkli oluyo aklıma geldikçe gülerim
arkadaşlarla arasıra öylesine içen kız; bir gün annesi ve arkadaşlarıyla biraraya gelir. espri, şakalar gürle derken bir arkadaş kendini fazla kaptırır.ya işte kızınızda *arasıra yakıyor tek tük derken annenin birden ses tonunda ve bakışlarında bir değişim gözlenir. kız anlamıştır * durumu.
anne arkadaşlarının yanında kıza sorar;
-içiyor musun sigara?doğruyu söyle bana. *
-yok ya ne ben yani ya aslında hani biz okulda işte oturuyoruz masada sonra birileri geliyor yani şey işte öyle olunca birden şey işte kem küm... * *
-sen burada gerçeği söylemeyerek dürüstlüğünü arkadaşlarına çok iyi gösteriyorsun. söyleyecek başka birşeyim yok * **
metabolizmanin alt ust oldugu andir. once bi sicak basar, sonra soguk terler dokulur. beyin hic olmadigi kadar hizli calismaya baslar. malesef genelde bulunabilen tek bahane "sadece deniyodum" dur ki daha yiyen anne baba gormedim.
herkesin sigara içmesinin ifşa edildigi an.