bugün

ne talihsizlik ki bu insan sözü...
sanıyorum cehenneme kombine bilet satışı onun tekelinde...

sigara içmek diğer kendine zarar veren eylemleri yapmakla aynı vebali getirir.
sigara içmek mekruhdur. çünkü kişi vucuduna zarar verir. kişinin allahın kendine lutfettiği bedene zarar vermesi saygısızlıktır denebilir ancak...

dinimizde her bir kötülüğün bir cezası, her bir iyiliğin bir ödülü vardır.
ama bu ceza ve ödülleri allah tayin eder, insan evladının haddi değildir.
ateş isteme derdini ortadan kaldıracak önerme.
"en azından cehennemde ateş bulma sorunsalı olmaz" diyerek devam ettirilebilir bir iddidadır.
(bkz: selamün aleyküm kardeş)
(bkz: cehennem ne tarafta)
böylelikle cehennemin epey kalabalık olacağı anlaşılıyor. mahşer kalabalığı dedikleri bu olsa gerek. yalnız malboro içen veya kısa maltepe içen arasındaki farkların ortaya konulması gerek. ceza kaça katlanıyor acaba?
bir de kaç taneye kadar cehennemin dibine gidiliyor ya da hemen bir yanılıp geri çıkılıyor. adet belli mi?
uzun meseleler bunlar.
akp hükümeti tarafından sigara paketlerinin üzerine kalın puntolar ile yazılması beklenen uyarı önermesi.
(bkz: sigara öldürür)
(bkz: sigara paketlerindeki uyari yazilari)
şu "sigara içmek haramdır" lafzını diline dolayanlara bakıyorum da müslümanların başka derdi, tasası, cürmü yok sanıyorum! acaba amerikan ordusuna incirliği* sunmanın hükmü ne? onlar için dua etmenin... genelevlerden vergi toplamanın, faizin patronu olmanın, tebaasına "lanlı, lunlu" hitab etmenin... hem sigara haramsa onu üretmek de satmak da haram olmaz mı? efendi hocalarınız bu konular da bizi aydınlatsınlar, lutfen!
"pasif içici de pasif olarak mı cehenneme gidecek" sorusunu akla getiren yorum. meraktayız. biri bizi aydınlatsın.
güncel Önemli Başlıklar