1. 1.
  sigara içtiğini aileye söyleme yöntemleridir. bu işten hasarsız bir şekilde çıkmam lazım en uygun dille nasıl söylenir?
  ... kentswich
 2. 2.
  ben maldım kendileri anladılar.
  5 -1 ... maskeli zenci
 3. 3.
  yakalan, hissettir. disarda ic, eve sigara kokusuyla gir. bu alistirma yontemleri. sonra artik icerken mi yakalanirsin, kendin mi soylersin, senin bilecegin is o.
  4 ... enverhoca
 4. 4.
  sus sakın söyleme gözlerin konuşsun.
  2 ... naega jeil jal naga
 5. 5.
  Baba kalk dışarı Çıkıp patlangaÇ yapalım diyerek teklif edilebilir.
  ... easy come easy go
 6. 6.
  Yoktur. Bir tesadür ya da belirli belirsiz kıllanmalar sonucu anne ya da baba sigara içtiğinizi keşfeder; duruma göre bir temiz ağzınıza zıçar, bir iki fıske vurabilir(bu da yaşla doğru orantılı oluyor genelde) ya da yumuşak bir biçimde uyarmakla geçiştirilir.
  1 ... faidelibilgi
 7. 7.
  oncelikle 18 yasina gelmeniz gerekmektedir. mumkunse universiteye baslamis olun ve burs aliyor olun ya da calisiyor olun. sonra dersiniz ben sigaraya basladim haberiniz olsun diye. herhangi bir karsilik vereceklerini sanmiyorum ki duymamazliktan dahi gelebilirler. ama 14 15 yasinda babanizin harcligiyla icerken itirafta bulunursaniz gotunuzu keserler.
  1 ... nikolaygulayev
 8. 8.
  babanın sigarasız kaldığı gece saatlerinde babaya yaklaşılır ve bir dal sigara uzatılır. Baba sevinçle öfke arasında bir duyguda kalır. kızsa bile ılımlı davranır.
  2 -1 ... varoluscu filozof
 9. 9.
  Soylemeyin nasil olsa onlar ogreniyorlar.
  1 ... fotografci velet
 10. 10.
  Ben 15 yaşında başladım. Babam aşırı otoriter ve baskıcı bir adamdı bu yüzden anlamasın diye çok dikkatli olmak gerekliydi. Öyle böyle 27 yaşıma kadar, 12 yıl bilmedi. 27 yaşında ankara'ya ziyarete geldiğinde otururken karşısında yaktım sigarayı, içmeye başladım. O da hiçbir şey demedi. Okulu bitirmişim, işe girmişim, üstüne üstlük evliyim ve 18 yaşımdan beri ilk kez görmeye gelmiş. Ne diyebilir ki? Sustu kaldı.
  3 -1 ... ayri sigaralar ayni acilar