1. 1.
    sigara içen insanlar için söylenir bazen.

bak içmeseydin şimdiye kadar sigaraya verdiğin paralarla bu yıla kadar bu kadar paran olurdu. bilmem onunla da araba alırdın, ev alırdın gibi şeyler... insan söylemleri.

Hava alanında apronda pencere kenarında uçağa bakarken içki içmekte olan adama bir tane imam yaklaşır ve "kaç yıldır içki içiyorsun." diye sorar.

Adam : "20 yıldır. "

imam : "Biliyormusun. 20 yıldır içki için harcadığın parayı toplasaydın şimdi bu uçağı satın alabilirdin."

Adam : "Bu uçak benim"

imam : "Bana da bir bardak doldur."

bi de şöyle bir versiyonu var,

adamın biri sigara içiyormuş, yanına diğer adam gelmiş içmeseydin şu karşıdaki apartmanı alırdın demiş,

o da sen içiyor musun diye sormuş, hayır cevabını alınca

e hani içmediğin halde o apartmanı sen de alamamışsın demiş.
    2 -2 ... he gulum he he de gitsin
  2. 2.
    yaklaşık 54750 lira ama sigaraya harcamadan da bu para birikmezdi kafam raat.
    1 ... mortimer
  3. 3.
    Sigara içmeseydin sağlık harcamaların bu kadar olmazdı daha doğru bir ifade bence.
    2 ... ludmila
  4. 4.
    Bir değişik versiyonu da beyaz ekmek yemeseydin paran bu kadar olur.
    1 ... gion
  5. 5.
    motive edici bir cümle değil bu, hemen değiştiriyoruz.

kafanı çalıştırsaydın karşıdaki villa senindi, şimdi havuz kenarında viski ile keyif yapıyordun.
    2 ... matekuyas
  6. 6.
    Ben hiç içmedim ama o kadar(?) param yok...

Ama sigaraya vereceğim parayı düşünerek keyifle aldığım epey yüklü bir tutarda onlarca çizgi roman cildim var.

Bu da bir tür kâr demek.
    5 ... serenity painted death
  7. 7.
    10*365*1*(10 veya 15)=36500 TL veya 54750 TL

bu parayı nasıl değerlendireceğimiz önemli, düzenli olarak temettü veren hisse satın almış olsaydı bu sigara içen arkadaş muhtemelen şuan o para gelen temettülerle vs. 100-150 bin TL civarı olurdu.

birde şöyle bakın, bir arkadaşımın ailesi ailecek sigara içiyor. 4 kişiler ve ailenin günlük sigara tüketimi 6 paket. bu aile aslında milyoner olmak için sigarayı bırakabilirdi. ama onun yerine daha ucuz sigarayı tercih edip her ay hastanelere gidip doktordan "sigarayı bırakmalısın" uyarısı almaya devam ediyorlar.
    1 ... gatha
  8. 8.
    Yanlış bir düşünce tarzının ürünü sözdür. Belki ortaya çıkış maksadı olarak sigarayı bıraktırmayı hedeflese de bu konuda uzmanların da dediği gibi "sigarayı bırakırken maddiyat ön planda olursa, maddi durumunuz iyileştiğinde içmemek için bir sebebiniz kalmaz". Bu sebeple sigara karşıtı önermelerde sağlığı ön planda tutmak daha faydalı olacaktır.
    3 ... isaacbatton
  9. 9.
    (bkz: olmayan paranın derdine düşmek)

Her şey iyi güzel hoş. Sigara kötü, yatırım yap, kendine iyi bak bilmem ne.
    Kimse de çıkıp şu postların altına, "be damına konduğumun penis toplardamarı, yaptığın hesabı uygulamaya her an her dakika başlayabilir, yatırım neymiş onu göstermiş olurdun" yazmıyor ya, helal olsun diyorum.

Her iki dönemde de para biriktirme şansım oldu. Sigara içerken para biriktirmek daha rahat oldu çünkü kendimi ayarlayabiliyordum. Sigarayı bırakınca zorlandım çünkü o kadar paranın cebinde kalacağı düşüncesi, daha fazla harcamaya motive ediyor.

(bkz: bir tarafınızdan element uydurmayın)
    1 ... konusalimbakariz
  10. 10.
    Sigara içmiyorum o kadar param yok. Yani brçende bu kadar ayakkabı almasaydım sukadar param olurdu dıyorum. Para oldumu bi sekilde gidiyo sigarabahanesi.
    2 ... cileksultan