1. 1.
  sigara paketlerinde yazan en can alıcı uyarı mesajı.
  ... berkedede
 2. 2.
  (bkz: öldüreninden ver)
  5 ... mukustabakasi
 3. 3.
  Sigara öldürür ibaresinin yeterli gelmedigini düşünüp, artık en can alıcı yerden vurduklarını düşündüren uyarıdır.
  1 ... littleworm
 4. 4.
  iktidarsızlık sigara içmeye neden olur, türünden terside dogru olabilecek önermedir.
  1 ... affetmem cizerim
 5. 5.
  hmm; tayyip erdoğan'ın neden sigara görünce imha etmeden duramadığını açıklıyor bu.
  *
  5 ... ledzeppelin
 6. 6.
  sigara içilmemesi için abartılı bir korku salmaya çalışan cümle.

  sigara bütün damarları tıkadığı gibi cinsel organa giden damarları da tıkayarak cinsel performansta bir düşüşe yol açabilir, bu tıbbi açıdan doğrudur.
  ama örneğin göze giden damarları tıkayarak körlüğe yol açması da mümkündür, iktidarsızlığa yol açması da körlüğe yol açması kadar bir olasılıktır.

  ama sigara paketine "sigara içmek körlüğe neden olur" değil de, "sigara içmek iktidarsızlığa neden olur" yazarlar; çünkü yurdum erkeği körlükten çok iktidarsızlıktan korkar. pipileri gözlerinden kıymetlidir çoğunun...

  "sigara içmek iktidarsızlığa neden olur" cümlesi, bir anlamda kendini yalanlayan bir cümledir aynı zamanda...

  şimdi orta karar, biraz cahilce bir genci düşünün:

  sigara içmeyen (yani aslında bilinçli olan) kişilere bakacak, genelde 1-2, bilemedin en fazla 3 çocuğu olan kişiler... bilinçli olduklarından bakamayacakları çocuğu yapmıyorlar, doğum kontrol yöntemlerinden haberdarlar.

  bir de elleri, bıyıkları sigaradan sararmış, günde 2-3 paket birinci-bafra, hatta elde sarma tütün içen köylü amcaya bakacak; 5-6 taneden başlayıp 18-20 taneye dek uzanan çocuk sayısı... aslında cehaletten kaynaklanan bu çocuklar, o amcanın cinsel performansı gibi görünecek gencin gözüne...

  "hani sigara iktidarsızlık yapıyordu" diyecek, "aykut bey sigara içmez, iki çocuğu var; bizim ibraam emmi günde 3 paket sigara içer, 9 çocuğu var..."

  tam tersine sigaranın bir tür padişah macunu gibi cinsellik performansını arttırdığını bile zannedebilir bu cahilce gencimiz; sigara paketine bu yazıyı yazmak da onu korkutmaktan öte, teşvik bile edebilir.

  yani sigara paketlerinde, insanları anlamsızca korkutmaya çalışmak yerine açıklayıcı bilgiler vermek gerekir.*
  2 -1 ... mavi44
 7. 7.
  sigara içenlerin muhalefetli oluruz o zaman bizde dediği durum *
  1 ... cekingen fil
 8. 8.
  hangisini içtiğinize bağlıdır. şöyle ki; günün birinde amcanın biri sigara almak için bir bakkala girer. bi tane lark der, bakkalcı da uzatır. amca bakar ki sigaranın üstünde ''sigara cinsel iktidarsızlığa neden olur'' yazıyor. sonra bakkalcıya döner der ki: ''bana bundan değil, kanser yapanından ver.''
  1 -1 ... cifte kavrulmus zenci
 9. 9.
  en kaba hâliyle yalandır. "sigara yasağı" adı altında zabıtalarına "ek gelir" edindirenlerin anaları ile münasebet kurduğunu iddia eden müptelalar var.
  ... poisonx
 10. 10.
  her ne kadar tıbba sonuna kadar inansamda doğruluğu konusunda derin şüphelerim var çünkü bende değişen bişey olmadı hatta gelişti gittikçe .
  ... lugal