1. 1.
  sigara dumanının adeta yutulmasına neden olan, boğazı mahfeden iğrenç bir durumdur. sigara daha yeni yakılmışsa, bir süre hıçkırığın geçmesi beklenir. geçmeyeceği anlaşılınca boşa gitmemesi için sigara söndürülür.
  5 -1 ... ararsorarbelkibulursun
 2. 2.
  hıckırık tutmasının o2 eksikliginden kaynaklandıgı söylenmektedir . buna dayanarak sigara içtikce oksijen eksikligi atmakta arttıkca hıckırık cogalmakta ve bu kısır dongu oksijen duzeyı dengelendikce duzene girmeye baslar.
  1 ... rapter
 3. 3.
  çok boktan bir durumdur. ne içtiğin sigaradan bişey anlarsın, ne düştüğün durumdan. tamam geçti sigaradan bir fırt daha alayım dersin hörck hörck diye gene başlar. zor bir durum ya çeken bilir.
  5 -1 ... corkcuk
 4. 4.
  insanı deli eder, ne sigaranızı ağız tadıyla içebilirsiniz, ne de hıçkırık hemen geçer. sigarayı her çekişinizde 'hıkk' dersiniz, ciğerleriniz yanar. bu zamana kadar 3-4 kez başıma geldi ve bir keresinde yeminle 2 gün geçmedi. normalde bir şey yok ama sigarayı çektğinizde 'hık hıkk'... lanet olsun düşününce bile geriliyor insan. sigara içen dost düşman herkeslerden uzak olsun.
  4 -1 ... ogzi
 5. 5.
  son günlerde başıma çok fazla gelen, hıçkırık dediğimiz şey eğer elle tutulur bişey olsaydı çok kötü bağırırdım ona dediğim durum.

  sigara içerken nasıl yakalanmam diye düşünüp çözüm önerisi düşünürken, genelde yani sigara içerken hıçkırık tutan zamanların %92 sine otobüs durağında yakalandığımı keşfettim. yani gel gel sigarası nın bu durumla alakasını çözmek benim için zor olmadı. stres altında, gidicek olan sigarayı düşünmek otomatik olarak "o zaman ben 2 kuruşluk zevkinide sikiyim" sinyali olarak geri döndüğünden olmaktadır.

  püf noktaları: sakın her fırt çekmeden önce bu sefer olmaz heralde deyip şansınızı ertelemeyin. bu sizin yaşıycağınız o iğrenç deneyimin başlangıç noktası. tek yapmanız gereken oracıkta sigaranın kellesine sağ işaret parmağıyla sağlam bi fiske vurup söndürmek ve böylece piç olmasını engellemektir.
  5 ... midnight
 6. 6.
  günün ilk sigarasında olduysa sigara keyfinin içine eden ir olaydır. "iyice asılayım da ciğerlerim bayram etsin" dersin ama nafile. sigaradan her nefes alındığında iğrenç bir hıçkırık ve boğazın yanması. kahveden istediğin kadar içsen bile geçmez toynağını siktiğimin hıçkırığı. sonunda küfürler eşliğinde sigara söndürülür ve nefes tutulur.
  ... t bag
 7. 7.
  bu durum bende de var ve bende çok garip hep aynı sigarayı içiyorum, değiştirmiyorum fakat bazı paketler hıçkırık yapıyor. 20 sigaranın 20 side hemde. arkadaşım da aynı sigarayı içiyor ondan alıyorum bitane hıçkırık yapmıyor. hıçkırık yapan paketten alıyorum. ilk çekişte direk hıçkırık geliyor. garip.
  ... winstonsmith
 8. 8.
  içtiğiniz sigaradan hiç birşey anlamamanıza neden olur.
  ... zenginpicioktay
 9. 9.
  içmezken bi sikim yok dumanı ne zaman çekmeye çalışşam hıçkırıyorum cezamı bu amk.
  1 ... nacizhane
 10. 10.
  boktan bir durumdu ama 10 sn. nefessiz kalındığında çözüme ulaşılır.
  1 ... lazuribere