1. ?.
  tamamı ile yanlış eylemdir. insan dünyaya özgür olarak geldiğinden, seçimleriyle yolunu çizebileceğinden ve sigara içmek de bir seçim olduğundan kimse kimseyi sigara içtiği için suçlayamaz. bir anlamda televizyonda sürekli olarak ekrana gelen sigara yasağı uyarıları ve propagandalar sigara içenlerle sigara içmeyenlerin eşit olmadığını göstermiştir.
  yürürlüğe konulan sigara yasağı akıllara ' peki sigara içenlerle içmeyenler eşit değil mi? ' sorusunu getirmiştir. nasıl sigara içmemek bir seçimse, sigara içmek de bir seçimdir ve kimse buna karışmamalıdır.
  daha da devam etmek isterdim ama sakıncalı şeyler yazabilirim, yazmasam bile. *
  1 ... legend of the stranger
 2. ?.
  tam olarak;

  sağa ne lan tarrağaaaam, şeklinde çıkışılacak davranıştır. bunun üzerine kesinlikle 'beni de zehirliyorsun ama buna hakkın yok' şeklinde bir cevap gelecektir. o zaman da aynı kişiye 'yörü get lağn o zaan başgha yirde dur taraaaam' denilmesi gerekir.
  2 -2 ... msd
 3. ?.
  yakında bunu içmenin bile yasaklanmayacağı ne malüm. kapalı ortamlarda dumansız hava sahası tribine girenler yakında bunu da yapar. hatta abartıp bi paket sigaraya denetimli serbestlik bile verebilirler. dikkat edilmelidir bu tür tehlikeli uyarıcılara...
  ... merkeziagirlik
 4. ?.
  son yasayla iyice havaya giren içmeyenler grubunun son eylemi olsa gerek.
  utanmasalar saldıracaklar. ulan sanane desen yeridir.
  2 ... ooyunbozann
 5. 1.
  benim içinde bulunduğum durumdur.suçlanılmayacak gibi de değil hani.şöyle ki,önümde yürüyen beyefendi sigarasını güzelce içine çekiyor ve üflüyor fakat dumanın tümü benim yüzümde ya da içine çektiği dumanı tam yanınızdan geçerken üflüyor veya tanıdığınız birinin daracık mekanda hoşlanmadığınızı bildiği halde fosur fosur sigara içmesi.kardeşim hakikaten ben mecbur muyum senin dumanını çekmeye?..bu nasıl bir bencilliktir.bir de kendilerini "rahatsız oluyorsan başka yere git hayret bir şey ya" gibi nahoş cümlelerle savunmuyorlar mı çileden çıkılmayacak gibi değil.tüm sigara içen arkadaşlarıma buradan seslenmeyi bir borç bilirim.sigarayı içen sizsiniz bu nedenle çevrenizi düşünmek ve ona göre tavır almakta sizin göreviniz.çok dertliyim be sözlük!
  -1 ... oirflame
 6. 2.
  kapalı alanda içilmediği sürece suçlama yapılmamalıdır. Bir sakıncası yoktur.
  ... fataldarkness