bugün

çevremizde sigara içen ve sigara içmeyenleri karşılaştırdığımızda kolaylıkla varacağımız yargıdır. aksini bu gözlemin içinde bulunan kimse söyleyemez.
garanti bankası'nda genelde yalamalık hatunların çalıştığı kadar doğru bir tespittir. sigara içmeyen insanlar aynı zamanda türkçe gönüllüsü olur. lisede dostları dumanaltı evlerde korku filmi izleyip meme şüpürdetirken bunlar sonbahar resmi çizmiştir. berbat bir yaşam. rezil bir hayat.
tescillenmiş ve onaylanmış bir gerçektir. ben 24 yaşıma kadar kullanmadım sigarayı. ulan sonra düşündüm, sigara yok içki yok seks yok. anasını bellerim lan böyle dünyanın 3 5 yıl fazla yaşayacağım diye bu kadar kasmaya ne gerek var. atın ölümü arpadan olsun aga battı balık yan gider.
rivayet odur ki elinde sigarasıyla bir halt yediğini düşünen tipler daha çoktur.
gelecekte en iyi ihtimalle koah'dan nefes alamayacak kötü ihtimalle de akciğer kanserinden kıvranacak tipler olmasından iyidir.
kendimden bilerek tasdik ediyorum ki; sıkıcı puştun tekiyim. bir de bu sıkıcılıkla daha çok yaşayacağım ya, hay götüne koyayım böyle hayatın.
bir de herhangi biryerde oturmuş sigara içerken gelip yanına çöken, biraz bekleyip kıvrandıktan sonra '' ben bu mereti otuz sene içtim, hiçbir faydasını görmedim, bıraktım rahatladım '' gibi şeyler söyleyen sonradan kıl olmuş tipler vardır. bunlara '' sen zaten sigarayı haketmiyormuşsun menfaatçi pezevenk, faydasını görmemişmiş'' demek gerekir ama sigara içenler saygılı insanlar oldukları için sabreder sesini çıkarmazlar.
içki yok, sigara yok, kadın yok ne var lan?
sigara içen insan hayatla kavga etmiş insandır ve bu yüzden de cana yakın olur paylaşır halden anlar genelde.
sigara içenlerin 15 yıl sonra ''ühühühü doktor tedavisi yok mu şimdi bu kanserin ühühühü allah belamı verseydi de içmeseydim ühühühü.'' demesi kadar sıkıcı değildir. o doktor içinden ''zaten vermiş belanı yarrağım.'' diyordur.
sigara içmeyen iradesi güçlü insanları kıskanan sığır saçmalığı.
sıkıcı ve kıl insan sigara içsede aynıdır içmesede. böyle bir genelleme yanlış olur. örneğin, sigarayı bırakanları hangi sınıfta kabul ediyoruz?
" bok yiyorum fakat kaşığım altından "

-irlanda atasözü-
kendimden biliyorum.gerçekten sıkıcıdırlar.
cuk oturmuş.

'bok yiyorum fakat kaşığım altından'

liberalisticcommunist
liseden beri etrafımdaki 10 arkadaşımın 7'si sigara içiyor ve öyle tipler tanıdım ki yıkar geçer ortalığı. sigara içerken gözlerini kısarak uzaklara bakanlar da çok havalı oluyor benden söylemesi. hep kıskandım öylelerini, ben niye öyle bakamıyorum lan diye içten içe düşündüm durdum hep. meğer olay gözleri kısmada değil sigarada bitiyormuş. kimse de sevmez beni mesela ama sigara içen arkadaşalarım hep el üstünde tutulur.

sonuç olarak isviçreli bilim adamlarınca doğruluğu kanıtlanana kadar inanamayacağım önerme. sıradaki şarkı benden bütün sözlük ahalisine.*
zaman zaman doğru olan önermedir.

Çünkü sigara içmeyen insanların sigara içmeme sebebi aileleridir genellikle. Aşırı korumacı bir ailede sigara içecek zaman bulamazlar ve hayata karşı hep kontrollü olurlar. Bu da onları ister istemez sıkıcı biri yapar.
kimse yazmamis ben yazayim (bkz: bsg)
pakedi burup bir tarafına sokunca ne kadar eğlenceli insanlar olduğunu anlaşılan tiplerdir. Kıl değillerdir. Tek mesajıyla 20 kişiyi toplayabilecek kadar sevilen tipte olabilir. Tabi uyuşturucu ortamında yaşamıyorsa. Normal insanlar sigara içip içmeyenler diye ayrım yapmıyorlar çünkü.
dogru bir tespittir, sigara icmeyen insanlar sikicidir.
sıkıcı oldukları tek yan sen sigara içerken onun, dumandan rahatsız olup senin sigara keyfinin içine etmesidir.
sigara otlanmak isteyipte amacına ulaşamıyan kişilerin salladığı aslı olmayan tespittir.
çok sıkıcıdır bunlar. sıkıcı olmayanlar şimdi duman altı olmuş arası kül dolmuş klavyeden bilgi (!) girişi yaparken sigara içmeyen mis gibi konforlu mekanında a sosyal sigara içicilerne imrenmektedir.

Of ulen efkarlandım şimdi. Ver oradan bir dal elma.

bu sigara içmeyen densiz üstüne bir de basketbol oynadığı kendisinden 10 hatta 15 yaş küçük arkadaşları 3. dakikada yere yapışırken, dimdik ayaktadır. diğerleri ne güzel içerler molada da sigaralarını götlerinden nefes alırlarken. Bizimki de o sırada kendi kendine oynamaktadır sıkıntıdan. Vay seğin babağın kemüğüne.

Bir de üstüne yok tenismiş, yok scubaymış, yok basketmiş yok fitness mış spor filan da yapar bu. bir de olduğu yaştan 10 yaş daha göstermesin mi? Sonra da neymiş sigara düşmanlığıymış. Halbuki sömürse sigarayı şimdi 60 ında gösterecek, insanları şaşırtacak. Merdiven bile çıkmayıp, sıradan içicilerin arasında kaynayıp gidecek sıkıcı.

Neymiş fitmiş. Lan git lan sıkıcı. Daha geçen gün karın kasların içicilerden daha sıkı diye dalga geçtiler lan senlen. Neymiş balotelli ye benzemiyormuş. Utan pezevenk.
Tekel uydurmasi onerme. Isleri canlandirmak icin insanlari sigaraya yonlendirmek esastir.
O pis ağız kokusuna bakmadan sigara içenlerin içmeyenlere attığı çamurdur.

not; sigara içmiyorum.