bugün

10*365*1*(10 veya 15)=36500 TL veya 54750 TL

bu parayı nasıl değerlendireceğimiz önemli, düzenli olarak temettü veren hisse satın almış olsaydı bu sigara içen arkadaş muhtemelen şuan o para gelen temettülerle vs. 100-150 bin TL civarı olurdu.

birde şöyle bakın, bir arkadaşımın ailesi ailecek sigara içiyor. 4 kişiler ve ailenin günlük sigara tüketimi 6 paket. bu aile aslında milyoner olmak için sigarayı bırakabilirdi. ama onun yerine daha ucuz sigarayı tercih edip her ay hastanelere gidip doktordan "sigarayı bırakmalısın" uyarısı almaya devam ediyorlar.
(bkz: olmayan paranın derdine düşmek)

Her şey iyi güzel hoş. Sigara kötü, yatırım yap, kendine iyi bak bilmem ne.
Kimse de çıkıp şu postların altına, "be damına konduğumun penis toplardamarı, yaptığın hesabı uygulamaya her an her dakika başlayabilir, yatırım neymiş onu göstermiş olurdun" yazmıyor ya, helal olsun diyorum.

Her iki dönemde de para biriktirme şansım oldu. Sigara içerken para biriktirmek daha rahat oldu çünkü kendimi ayarlayabiliyordum. Sigarayı bırakınca zorlandım çünkü o kadar paranın cebinde kalacağı düşüncesi, daha fazla harcamaya motive ediyor.

(bkz: bir tarafınızdan element uydurmayın)
Sigara içmiyorum o kadar param yok. Yani brçende bu kadar ayakkabı almasaydım sukadar param olurdu dıyorum. Para oldumu bi sekilde gidiyo sigarabahanesi.
Sigara içmeyenler trilyoner olduda içenler mi fakir.
Önemli olan akıllı, tutumlu ticari zekâya ve yeterli iş kapasitesi ve o işin donanımına sahip olmaktan geçer. Kimse günde 10 lirayla zengin olmaz, fakirde düşmez.
sigara parasından ziyade sağlığım için tercih etmiyorum.
güncel Önemli Başlıklar