bugün

sigara paketlerinde yazan en can alıcı uyarı mesajı.
(bkz: öldüreninden ver)
Sigara öldürür ibaresinin yeterli gelmedigini düşünüp, artık en can alıcı yerden vurduklarını düşündüren uyarıdır.
iktidarsızlık sigara içmeye neden olur, türünden terside dogru olabilecek önermedir.
hmm; tayyip erdoğan'ın neden sigara görünce imha etmeden duramadığını açıklıyor bu.
*
sigara içilmemesi için abartılı bir korku salmaya çalışan cümle.

sigara bütün damarları tıkadığı gibi cinsel organa giden damarları da tıkayarak cinsel performansta bir düşüşe yol açabilir, bu tıbbi açıdan doğrudur.
ama örneğin göze giden damarları tıkayarak körlüğe yol açması da mümkündür, iktidarsızlığa yol açması da körlüğe yol açması kadar bir olasılıktır.

ama sigara paketine "sigara içmek körlüğe neden olur" değil de, "sigara içmek iktidarsızlığa neden olur" yazarlar; çünkü yurdum erkeği körlükten çok iktidarsızlıktan korkar. pipileri gözlerinden kıymetlidir çoğunun...

"sigara içmek iktidarsızlığa neden olur" cümlesi, bir anlamda kendini yalanlayan bir cümledir aynı zamanda...

şimdi orta karar, biraz cahilce bir genci düşünün:

sigara içmeyen (yani aslında bilinçli olan) kişilere bakacak, genelde 1-2, bilemedin en fazla 3 çocuğu olan kişiler... bilinçli olduklarından bakamayacakları çocuğu yapmıyorlar, doğum kontrol yöntemlerinden haberdarlar.

bir de elleri, bıyıkları sigaradan sararmış, günde 2-3 paket birinci-bafra, hatta elde sarma tütün içen köylü amcaya bakacak; 5-6 taneden başlayıp 18-20 taneye dek uzanan çocuk sayısı... aslında cehaletten kaynaklanan bu çocuklar, o amcanın cinsel performansı gibi görünecek gencin gözüne...

"hani sigara iktidarsızlık yapıyordu" diyecek, "aykut bey sigara içmez, iki çocuğu var; bizim ibraam emmi günde 3 paket sigara içer, 9 çocuğu var..."

tam tersine sigaranın bir tür padişah macunu gibi cinsellik performansını arttırdığını bile zannedebilir bu cahilce gencimiz; sigara paketine bu yazıyı yazmak da onu korkutmaktan öte, teşvik bile edebilir.

yani sigara paketlerinde, insanları anlamsızca korkutmaya çalışmak yerine açıklayıcı bilgiler vermek gerekir.*
sigara içenlerin muhalefetli oluruz o zaman bizde dediği durum *
hangisini içtiğinize bağlıdır. şöyle ki; günün birinde amcanın biri sigara almak için bir bakkala girer. bi tane lark der, bakkalcı da uzatır. amca bakar ki sigaranın üstünde ''sigara cinsel iktidarsızlığa neden olur'' yazıyor. sonra bakkalcıya döner der ki: ''bana bundan değil, kanser yapanından ver.''
en kaba hâliyle yalandır. "sigara yasağı" adı altında zabıtalarına "ek gelir" edindirenlerin anaları ile münasebet kurduğunu iddia eden müptelalar var.
her ne kadar tıbba sonuna kadar inansamda doğruluğu konusunda derin şüphelerim var çünkü bende değişen bişey olmadı hatta gelişti gittikçe .
tamamiyle kolpa kuzenimin 6 çocuğu var ve eşi(erkek) sigara içiyo, bil hassa sigranın sperm üretimini arttırdığını düşünmekteyim.
sevişmeden önce değil sevişmenin ardından sigara yakılmasının sebebidir.
bunu koyanlar için.
ulan madem bukadar zararlı neden satıyorsunuz diyenler kalksada kalkmasada
ben içerim arkadaş, çokda zikime zaten 4 tane çocuk var.
Sigara içenler düşünsün bize ne! 5 10 sene sonra isteseler de çüklerini kaldıramayacaklar, o zaman anca durumun farkına varacaklar.
yani bazen sigaranın neden olduğu hastalıklara bakıyorum, hani yığınla hastalık var. bu mantığa göre sigara içmeyen bir ömür hastalıksız olması lazım çünkü her bok sigaradan çıkıyor gibi gösteriyorlar.
bu da onla aynı. sigara içmek bizi iktidarsız yaparmış. vay amk.
siz tıbba olan inancımı da öldürdünüz.
o sigara kalkmışı indiren karı dırdırından içilir yoksa sigara iktidarsızlğa neden olmaz. kuru iftira.
karadenize bir doktor konferans vermeye gelir ve sigaranın zararlarını anlatır, günde bir paket sigaranın insan ömründen bir yıl azalttığını söyler. temel bunu duyar konferans çıkışında dursunu görür ve dursuna - 'ula dursun günde bir paket sigara insan ömrünü bir sene kısaltıyomuş' der . dursun - 'yok ula benim dedem günde bir paket sigara içiyor bak 80 yaşında' der temel de ona cevabı yapıştırır - ula geri zekalı bak işte, senin deden günde bir paket sigara içmeseydi şimdi 90 yaşında olacaktı.
bir zırva cümlesi.
iktidarsızların durup durup aaa nasıl bok atsak diye beklediği ve sonunda lamba yanması sonucu gerçekleşmiş motto'dur.
Bir hikayeye göre Karadeniz bölgesinde bu görselin bulunduğu sigaralar pek satılmıyormuş. Genelde iade edilip "bana öldüreninden ver" şeklinde bir talep oluyormuş.

görsel
olsun biz de muhalefet oluruz.

espriyi kesss. bombe.
Anarşizm de bir nevi.
bilimsel anlamda da doğrudur.

erektil disfonksiyonun 1. en sık sebebi diyabet, ikinci en sık sebebi sigaradır.
Yok öyle bişey.