bugün

Boş ve keyifli olduğunuz zamanlarda, en lezzetli peynirle itinayla sarılır, buzluğa atılır. Lönk diye gelen yamyam arkadaşlara, pazar günü kahvaltılarına, gece yarısı acıkmalarına, tavaya atılıp, " cosss" diye kızartılarak hazırlanır.
En zahmetsiz, pratik börek.
En sevdiğim!
görsel
Bu ülkede ne zaman anneler altın günlerinde paçanga böreği yapmaya başladı, işte o gün bir şeyler ters gitmeye başladı. Paçanga nedir arkadaşım, tehlikenin farkında mısın sen? sigara böreğini küçük parmağın kadar sarıp, günde komşuna hava atamayacaksan ne anlamı var bu hayatın? Di mi ya? Patatesli yapsan da yesek, bu saatte olur mu mu, olma mı, olma mı?
kızlarımızın kek yapımından önceki ilk imalatlarıdır. gece gece de çayla gider şimdi bu.
Böreklerin şahı.
Pazar kahvaltılarının çıtır piremsesi.
Şıp diye yapılan, lönk diye hüpletilen börek.
Yapması Kolay gibi görünen, ancak sararken patlatılırsa, kızartırken peyniri fışkırıp yapması eziyete dönen börek.

Bunu hazır alanlar varmış, ben değil de, bir arkadaş.
(img:#1632893)
Aynı boyda sarabilmek hamaratlık ister.

Teşekkürler.
an itibarıyla canımın aşırı çektiği kızartma.
çayla ne gider bee.
yeni gelinlerin icat ettiği lüks kahvaltıların vazgeçilmezi olan asla tercihlerim arasına girmeyecek şeydir.
Yeri çok ayrı olan börek. Anısı da vardır bende. Çocukken fırınımız yoktu okulda öğretmen ayda bir falan evden herkes bir şeyler getirsin okulda yenecek derdi bende hep hemen atlar öğretmenim ben sigara böreği yaptıracam derdim. Bu da böyle bir anımdır.
yok mu sözlükte şunu yapabilen kallavi bir hatun. vallahi canım çekti.
pazar günlerinin vazgeçilmez yiyeceğidir. olsa da yesek.
wuuu 15 tane götürürüm rahat.
En overrated olduğunu düşündüğüm yiyeceklerden biri fakat arasına kıyılmış maydanozu yakıştırıyorum.
ne zaman yemekli basliga girsem sen.

erik hanimla adim adim obezite.

kalk kiz cayi demle.
Pazar kahvaltılarının sarı sıcak piremsesi.
Börek dünyasının en çıtır şeysi.
Yormaz, üzmez, mütevazi, lönk diye hazırlanıp tavaya atlayan nefaset.

Ufffsss olsa da yesek böreği!
Kurşun atar kurşun yerim bunun icin.
Birkaç saat önce patatesli yapmıştım. tam yemek için mutfağa girip baktım ki kalmamış bitmiş hepsi. bi tane bile yememistim oysaki..
enfess.
Çıtır çıtır olanı daha leziz olur.
görsel
Allahu teala herkese sigara böreği dolu buzluk nasip etsin, sigarayı böreği sarıp sarıp dolaba atan eş-ana-bacı nasip etsin.

Maydanozlu olsun maydanozsuz olur mu ya.
güncel Önemli Başlıklar