bugün

hele bir de gece vaktiyse bu süpriz, harika bir duygudur. piyango çıkmış gibi sevindirir insanı.
dünya' nın en mutlu insanı kesiliriz, yalnız 10 dakika sonra yine sigara didiklemeye başlarız.
(bkz: hayata dair gulumseten detaylar)
bir de pakette son bir tane kaldığını düşünerek elin pakete uzanması ve:
(bkz: hayata dair ic burkan detaylar)
soft paketlerde bolca görünendir.
offff !!! ayazda kalmış eşeğin dötü gibi suratta birden sevgi pınarlarına dar gelen gamzeler hasıl olur.
ciğerlerimin fazladan bir kez daha amına koyacağım diye sevindiren olay.
allahın bir lütfudur.
gece gece yüzünüzü güldürendir.
Son dal.
ihtimallerin tamamen bittiğine son kanıt olarak üzen sigaradır, bitmesin diye dua edilir ama emilerek içilir.
hayattan ve insandan umut kesilmemesi gerektiğini bir kez daha gösteren yüce an.
paketin kenarına sıkışmış muzur sigaranın göz kırpmasıdır. bir bu bir de uzun zamandır giymediğin bir kıyafetin cebinden para çıkması en büyük dileği gerçekleşmiş gibi hissettirir insana.
Umuttur.
şu an eski sevgiliden gelen 'naber' mesajıyla kıyasıya yarışır.
birden günün tüm sikkoluklarını sineye çekmenize sebep olur.

artık mavi daha mavidir, hava daha bir ferahlatıcı.
sabahı müjdelyen kuş ses... abartıyormuyum lan acaba?
Kısa süreli bir mutluluk katar insana, ancak o mutluluk sigara bitene kadardır, o son sigara öyle bir içilir ki üflenen dumanın bile ziyan olmasını istemez o kişi, sindire sindire filtresine kadar içer o sigarayı.
(bkz: hayata anlam katan şeyler)*
iki kat hüzün yaşatır. sigaranın bitmesine zaten üzülmüşsünüzdür. bir tane daha olduğunu görürsünüz ve yine üzülürsünüz, çünkü bu sefer sondur ve başka bir sürpriz olmayacaktır.
hiç bir zaman başıma gelmeyen olay. hayatta çok temkinliyimdir. kontrol edeceksin, değer verdiğin bir şey ise önlemini alacaksın. sonra öyle ağlamak yok. genel konuştum sigara için değil. sigara da ney lan. hayatımda içmedim içirmedim. sigara içip de bana rahatsızlık verenlere de hakkımı helal etmedim. bu böyle biline.
Akşam üç bırakıp sabah dört bulmaktan daha korkunçlu değildir.
soft paketlere özgü bayıldığım durumdur. iyi ki varlar.
Manevi bir huzur etkisidir.
bazen de iki tane olur bunlar, mucizelere inanırsın.
sigara pakedinin bana "suprays bitç" deme şeklidir. (sigara içmiyorum ama öyle olurdu yani neyse.)
Seytan doldurmus gardas .