bugün

derler ya istesem bırakırım. öyle demekle olmuyor işte. kaç defa denemeyi denedim yine başaramadım. denemeyi bile deneyemiyorum. sadece bir defa annem in ağladığını öğrenince 1 haftalık bir süre için bırakabildim.sonra yine başladık.

kötüdür.
Boş işler.
sigara içmeme rağmen daha olmadığım bağımlılıktır. Istediğim zaman içip, istemediğim zaman içmiyorum.
asik oldugum erkek sigara iciyor diye basladim. o kadar cok yakisiyorduki ona ozenmemem imkansizdi. ilk icime cekemedim yani cektimde gozlerimden yaslar akana kadar oksurtuyordu lakin kafaya koydum bir kere. neyse hergun bir kez icime cekmeye karar verdim zamanla oksuruk gecti veneden birakilamadigini anladim icine cekince bildigin kafan duman oluyor basin donuyor harika bir sey ya bir de bana onu hatirlatiyor. birakmam arkadas. hem emin olun sigara sagliga insanlar kadar zararli degil.
sigara şirketleri tarafından sigaranın bırakılmaması için ortaya atılmış yalandır. Nikotinin yaptığı bağımlılık kesinlikle abartıldığı kadar etkilemez. Hatta azalarak bırakıldığı takdirde bu etki de ortadan kalkar. Bu olmayan bağımlılık o kadar etkilemiştir ki halkı plasebonun ters etkisi yapmiştır. Sigara bağımlılığı kesinlikle ve kesinlikle psikolojiktir.
istenilirse bırakılır gibi gelen bağımlılıktır. Bunun için ciğerlerin günden güne mahvolduğunu düşünmek yeterli nedendir. Sağlıklı nefes almak kadar güzel bir şey yoktur hayatta...
Lanet iblis.
(bkz: Allen Carr)
sigara bağımlılık değil alışkanlıktır.
Bırakmak isteyen her türlü birakir ben 7 ay boyunca haftada rahat 3 paket ictim bi süre sonra sigara icmek saçma ve gereksiz geldi ve biraktim.
Uydurulmuş koşullanmadır. Fare zehrine bağımlı olunur mu? Siyarüre? etrafındaki insanları da zehirleyecek kadar bencil olmayı doğurur. Ama Şehirlerde yeterince duman var zaten.
deli gibi sevdiğim alışkanlıktır. elde sarmaya başlayınca daha bir bağlandığım, vazgeçemediğimdir. iyi bok yiyorsun seslerini duyar gibiyim. sakin olun.
Yokluğu huzursuzluk verir. Varlığı rahatlık. Görünmez bir ip var sanki sigarayla insanın arasında.
sorunların, dertlerin, problemlerin, kötülüklerin beslediği, bıraksanız bile tekrar ortaya çıkarttığı çaresizlik davranışı.
Dünyanın en beter bağımlılığıdır. Uyuşturucu gibi kısa zamanda öldürmez, sürüm sürüm süründürür.
30 yaşındayım 19 sene oldu başlayalı. O kadar küçüktüm ki şimdi onsuz hayat nasıl sürer bilemiyorum. Onsuz ilkokul ödevlerim hariç hiç ders çalışmadım. Onsuz kahve içmeyi bilmiyorum. Uzun saatler içemediğimde başım ağrıyor, odaklanma sorunu yaşıyorum, işimi yapamıyor söyleneni anlamıyorum. Tek düşündüğüm sigara içmenin bir yolunu bulmak. Bulamadıkça agresifleşiyorum. Uyku uyuyamıyorum. Zihnim başka hiçbir şeye çalışmıyor. Dedem akciğer kanserinden ölüm döşeğinde. Babam koah başlangıcı teşhisi aldı. Kendimi bildim bileli nefes nefese yaşıyorum. Haftalarca süren solunum yolu enfeksiyonları yaşıyorum sıklıkla. Ama allahın belasını bırakamıyorum. Bırakana helal olsun.
sigara neden bu kadar bağımlılık yapıyor? Köstebek (The Insider) filmi olayın perde arkasını anlatıyor. Sigara içen herkes izlemeli.
her 2 saatte bir uykuyu böler ve içmeden gözünüze uyku girmez.
Bağlılıktır benim için.
yakayım hemen bi tane.
ara verip içtikten sonra baş dönmesi ve titreme meydana geliyor bende. illettir.
ara verdikten sonra kaka da getirir.korkuyorum sözlük.sigara içmek istemiyorum.ama içiyorum.bırakmak gbi bir düşünce yok kafamda ama olmalı.
kış aylarında, deniz kenarı bir kafede türk kahvesiyle, yaz aylarında, deniz kenarı bir barda buz gibi birayla çok güzel arkadaşlık yapar.
Neden var ki dedirten bağımlılık. Kısa birkaç tedaviden sonra dönüp arkanıza bile bakmayacağınız bağımlılıktır.
para bitince bırakılır. geri başlamamak için yeter ki elinize para geçmesin.
bende olmayandır.

ne anlıyorsunuz şu sigaradan?