bugün

zaman: sozlugun ilk donemleri

taraflardan birinin ba$ka biriyle ili$kisi vardir, A$KI gizli ya$anmak zorundadirlar, bu durumda;

(kiz)-seni du$unuyorum
(erkek)- aklimi ba$imdan aldin lan yelloz diye du$unerek; bende seni DU$UNUYORUM.

bir $ekilde tek ileti$im yolu sozluktur. lakin moderasyonun ozel mesajlari okuma yetisi vardir ve sozlukte acik acik ya$anamaz bir $eyler.

herhangi bir ba$liga entry girilir. ozel olarak anlatilmak istenenler buyuk harflerle yazilarak entry gonderilir. kiz/erkek entryi kopyalayip bir yere yapi$tirdiginda normalde sozlukte kucuk harfle gorutulenen kisimlar, yazildigi gibi buyuk cikar ortaya. verilen mesaj alinir ve cevap icin ayni yontem izlenir. onemli olan tek nokta ki$inin son girilen entrylerini takip etmektir.

--the end--
yillar sonra kahramanlarimiz;

kiz: erkek arkada$i hadiseyi cakinca 87687 yerinden bicaklanarak olduruldu.
erkek: bu olaydan sonra kendisini toparlayamadi. ilerleyen yillarda kriptoloji okuyarak dunyaya yararli bi insan olmaya karar verecek.
--the end--

(bkz: sabah sabah paranoyanin dibine vurmak)
(bkz: 42 23 16 15 8 4) *
erkek: entrylerini okumaktan zevk aldığım , entrylerinin takipçisi olduğum yazar. (entryleri salla kendisinin takipçisiyim)

kız: zirvede gördüğüm en bi şeker kişi. bol bol fotoğraf çeken yazar. fotoğrafları en yakın zamanda istiyorum. ehehe (valla çok taşsın. fotoğraflar bahane konuşma şahane)

erkek: fotoğrafları en yakın zamanda göndereceğim cici yazar. günlerce konuşmaktan bıkmadığım sevdiceğim kişisi. (bir buluşma ayarlıcam da önce şu sevgilimden kurtulmam lazım)


kız: (bkz: mutlu ol yeter) (seni göt gibi bıraktım ama napabilirim tipim değilmişsin)

erkek: mutlu olduğuma nadir sevinen arkadaşlarımdan. mutluyum teşekkürler, yanımda olduğunu bilmek güzel. (yeni birini buldum, selam ederim)

kız: allah belanı versin(şifresiz a.q şifresiz)
Başlık : Aşk
entry (erkek) : hiç bir yere yazılamayacak kadar büyük ve engin bir duygu. şu an içinde bulunduğum ve "karşılıksız mı acaba?" diye düşünmeden edemediğim hede.
entry (kız): herkesin anlayamayacağı kadar ince bir duygu. herkesle yaşanmaması gerek. yaşayacağın insan gerçekten hakeden kişi olmalı ki aşkın tadına varasın. her güzel aşk mutlaka evlilik ile sonuçlanması gerekir *.

Başlık : Evlilik
Entry (erkek) : Erkeklerin genelde korkup kaçtığı kutsal olay. Hayatın bütün anlamı evlilikte yüklüdür. Hayatın tadını ancak evlilik ile farkedebilirsiniz. Tabii aşk evliliği olması çok çok önemlidir. Yurdum insanı görücü usulü evliliği ne kadar çok yapsada önemli olan aşk evliğiliğidir.

başlık : sevgilisi olmayan kisiye cikma teklif etmek
entry (erkek): "Seni deliler gibi seviyorum benimle birlikte güzel bir ilişkiye ne dersin ?" diye sormak, karşı cinse beraberlik önermek, sevgili olmak için ilk adımı atmak.

başlık : Bu bir teklif mi ?
entry (kız): beklenmedik bir teklif karşısında ne diyeceğini bilemeyip söylenen söz. örnek vermek gerekirse :
- Benimle çıkarmısın ?
- Bu bir teklif mi ?
(gibi)

Başlık : teklif ediyorum
entry (erkek): hakan altun'un çok güzel bir parçası. Kesinlikle tavsiye edilecek bir şarkı, hele hele bir kıza çıkma teklif etmiş iseniz kesin dinleyin, dinletin.

başlık : türk filmi klişeleri
entry (kız) : "Nayır naşkım benim babam seni bana vermez" gibi konuşmalar.

başlık : kız kaçırmak
entry (erkek) : eğer gerçekten ikili birbirini seviyorsa ve aileler olumlu yanıt vermiyorsa yapılması gerekilen bir hede.

Başlık : aşkım baksana bana
Entry (kız): sevgiiliye iyi haber verirken kullanılan söz öbeği. Misal :
-Aşkıım baksana bana aşkııım...
-Efendim canım.
-hadi canım yeni evimize gidelim*. (ince mesaj)
gibi.

başlık : bavul
entry (erkek) : herhangi bir yere giderken genelde eşyalarımızı toplayıp içine koyduğumuz hede.Tabii bi yere giderken kimliğide almak gerekir yanımıza...

Gelişmeler kısmı : (zall)
Yazarlarımızdan xx ve xy sözlük vasıtasıyla birbirleri ile tanışmışlar, birbirlerini sevmişler ve hatta bir kaç ay önce aileleri izin vermeyince ailelerinden kaçıp evlenmeye karar vermişlerdir.Son anda ailelerininde gönüllerini alıp @@@@ tarihinde uludag sozluk dugun salonu'nda düğünleri gerçekleşecektir. Nikah şahitleri zall ve hailstorm'dur. bu güzel günde bütün yazarları aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.