bugün

ilkel bir hack yöntemi.
(bkz: samanlıkta igne aramak)
Genelde ilk tercihler 1111 1234 1907fln dır.Ve ne alaka oldugunu anlamadığım en çok girilen 3152 varki hiç girmiyim
tahmin edeceğiniz kişinin, günlük yaptığı işlerdende tahmin yürütülebilir. örnek olarak martılarısevenadam ı ele alalım. bu abaza herif napabilir? diye düşünürsek ilk akla gelen şey 31 cekmesidir. hergün yapar bunu sektirmez. e burdan da şifresi zor olmuyor;
ben hergün 31 cekerim > bnhg31ck
hergün osbir cekiyom > hgosbrck
31 cekmediğim gün yok > 31ckgnyk

gibi bir kac denemeyle bu abazanın mail/sozluk/forum vsvs hesaplarını ele gecirip (ne bokunuza yarıyacaksa) başarıya ulaşabilirsiniz.
şifresi tahmin edilecek şahsı arayıp aleni bir şekilde şifreyi istemek daha mantıklıdır.
(bkz: qwerty)
en zevkli olaydır. bir de bunu yaparken karşı tarafa sorular soruyorsanız, ve bir de hackleyebildiyseniz süperdir. bir ipucu: genelde gizli sorulara sanane yazarlar cevap olarak. hem koparsınız, hem de hacklersiniz. *
doğum tarihiyle başlayan tahminler zinciridir.
sosyal mühendisliği konuşturan, bu işi rahatça yapar.
manuel brute-force'tur. eski sevgili derdinden kurtulamamis bunyelerde cok fazla gorulen bir tekniktir. * *
mercury rising filminde, miko hughes' in canlandırdığı otistik simon' un hayata geçirdiğidir. fbi' nin peşine takılmasına sebep olmuştur.
abime guzel bi şaka yapmak amacıyla msn şifresini değiştirmeye karar verip gizli soru bolumune yoneldim. abim sonuçta her bokunu biliyorum. gizlimiz saklımız yok. ne sorsa bilirim dedim. karşıma gelen gizli soru şudur. ''en sevdiğiniz evcil hayvanınızın ismi?'' ???? bizm hiç evcil hayvanımız olmadı ki:S ulan her boku denedim yok. olmayan bi evcil hayvanın ismini bulmaya calısıyordum ve sonunda buldum. benim ismimmiş!! abim dediğim çakal benim ismimi yazmış o kutucuga dedirten durumdur..
(bkz: sosyal hacker)

gözlem yapıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar