bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    A-tanımlanamayan bir cisim yaklaşıyor komutanım
    K-koordinatları bildir. dur ya şaşırttın beni de uzay gemisinde miyiz oğlum ne diyorsun
    A-(asker ısrarlı)tanımlanamayan bir cisim yaklaşıyor komutanım ne yapayım
    K-ilahi Ahmet, ne tanımlanamaması o sibernetik organizma zühtü iyi belle vurma yanlışlıkla başımıza bela olmasın
    ... jokerr
  2. 2.
    (bkz: cybernetics core)
    (bkz: starcraft)
    (bkz: serbest cagrisim)
    ... aftermath
  3. 3.
    insanlığın şimdi ki “saf” vücut yapısının, gelişmiş teknoloji önderliğinde “kusursuzlaştırılması ” ve ya vücut işlevlerini “şimdikinden daha etkin hale getirme” durumudur. Sibernetik organizma, teknolojik etkenler ve eklemeler ile var olan ve geliştirilmiş/geliştirilebilir insan bedeni anlamına da gelmektedir. Bu olay  transhümanizm kavramının bünyesinde barınır ve Bahsedilen terimin kısaltılmış hali ise “siborg”(cyborg) şeklinde geçmektedir.

Hakkında türkçe kaynak bulmakta epey zorlandığım bir konu, eğer aramızda elinde geçerli materyaller bulunanlar varsa bana ulaşmalarını rica edeceğim efendim.
    28 ... buongiorno principessa
  4. 4.
    evrimin son basamağı, homosapiens sapiens sonrası alacağımız vücut formu. nereden geldik sorusunun cevabı hala aranırken nereye gidiyoruzun cevabı sibernetik organizma olabilir. hem de çok uzun yıllarda değil. insanoğlu ateşi keşfetmek için yüzbinlerce yıl beklemişken o keşfin sonrasında icatlar hızlanmış ve günümüzde inanılmaz bir seviyeye ulaşmıştır. insan beyni evrimini tamamlamaya çok yakın ve hayatını kolaylaştırıp, ömrünü uzatacak yollara başvuruyor. işte bunun son halkası teknoloji ile bütünleşmiş bir beden. etrafınıza bir bakın. teknolojik aletlere bağlı olmadan yaşayan kaç insan var?

özet: ileride akıllı telefonlara ihtiyacımız olmayacak, beyinlerimizin işletim sistemi olduğu android insanlara dönüşeceğiz.
    2 -1 ... soncahilbukucu
  5. 5.
    insan vücudu kusurlu, eksik, hastalıklara açık olduğu sürece gelecekte alacağımız kaçınılmaz haldir.
    kim hastalanmadan, tüm organları tam kapasite çalışarak, süper bir zekayla yaşamak istemezki. bunu elde etmenin yolu da bugünkü zayıf, kusurlu organik bedenlerimizi teknolojinin yardımıyla geliştimek ve kusursuzlaştırmaktır.
    2 ... tenay