bugün

Ölmüş bir insanın arkasından saçma sapan tweet atıp insanlığını kaybeden herkese örnek olsun.

Önce insan olmayı öğreneceksiniz.
Hadi şimdi işsizlik nedir, açlık nedir yaşayarak gör.
2 dakikamı çöp etti lanet video. Şu herif ne demeye çalışıyor biri alt yazı geçsin hayrına.
Satsın telefonunu iş bulana kadar idare etsin şimdi.
Helal olsun bitaksiye.
ucuz duyar kasmayın lan kavaralar! gayet yerinde hatta az bile. bak hemen ciyaklamaya başlamış ama iş kapısı kapanınca.

allah insanı işte böyle rezil eder.

yok tkc yok mkc yok örgüt bilmem ne... mazlumun dini sorulmaz hayvan oğlu hayvanlar.

kız demiş ki "yaşanmaya değer hayatım bile yok!"

bu kız yaşarken ölmüş o da orada kem küm telefonunu satsaydı diye soytarılık yapıyor.

bu dilden anlamayan, çilesiz, gamsız, vurdumduymaz hayvanlar için bu gibi cezalar hafif kalır.

böyle bencil, böyle gamsız metropol tipolojisi toplumun en aşağı seviyesidir.

bu tiplerden ne vatana ne millete ne insanlığa kimseye bir hayır gelmez.
Eden bulur sözünün karşılığıdır. Yani kız intihar etmiş, gerek yok arkasından bu üslupla konuşmaya. Madem dediğin gibi 1 lira değil olay, bunu düzgün bir üslupla yaz illa yazacaksan. Ben de olayın açlık veya 1 lira olayından ziyade daha farklı şeyler olduğu kanaatindeyim. Zaten majör depresyon hastasıymış. Ancak bu olaylar tetiklemiş, kız dayanamamış. Herkesin bir eşiği var. Yaşamak istememiş yani artık.
Ama bu üslup bu dil tamamen yanlış. Ben olsam ben de "siktir git" derdim.
özgecan aslan telefonu bozuk olduğundan yardım çağıramadığı için dağ başına kaçırılıp öldürüldü.
bu yaratık da yemek alacak parası olmayan aç genç bir kıza telefon satmayı öneriyor. kaç kuruşluk telefonu olabilir ki o garibanın. kaç gün karnını doyurabilirdi o parayla. o para birince ne yapacaktı? kendini mi satacaktı?
tutunacak bir dalı olmayan insanı komünist diye suçluyorlar. onlar bir nebze umut vermiş demek ki. vatandaşının ihtiyacını karşılayacaksın ki ondan sadakat bekleyesin. kendisini öldürecek kadar çaresiz kalmış bir çocuktan bir şey beklemeye ne yüzünüz var ulan.
Şimdi de kendi satsın telefonunu.

Hayır aktroller neyini savunuyor adamı, onu anlamıyorum. Yarın sen de yoksulluktan intihar edebilirsin. ideoloji bunun neresinde.
simdi soyle bir sey var arkadaslar maddi durum ve yemek yiyecek parasi olmamasi tabi cok kotu bir sey.
ama sanmiyorum bu durum yuzunden intihar etmis oldugunu bence denk gelmistir.
bacak kadar velet bile karnini doyuruyor.alirsin almazsin ac ya da degil.senin insafina kalmis.
artik para istemiyorlar borekciye kofteciye gidiyorsun abi bana borek alir misin kofte alir misin diyor.
ben takdir ediyorum bu cocuklari.
aliyorum veletlere. para istese vermem mesela.
gidip boyle yapsin demiyorum.
kafasini kullansin.
gecen gun bir cocuk geldi ne is olsa yaparim karnim ac dedi.
mesela.
ac olmak parasi olmamak intihar sebebi degil aq.
nerden bilelim biz ac oldugunu.
evine yemek mi getirelim.
harekete gecmek lazim.
bir isin ucundan tutmak lazim.

acim param yok tweet atayim tamam oldu.
sıfır empati, sıfır vicdan sahibi birinin işten kovulması gayet normaldir. işveren her kimse tebrik ediyorum.

telefonunu satar geçinir artık.
iyi olmuş.

şimdi o twitte verdiği tasiyeleri kendi uygulayarak geçimini sağlar arkadaş.
Öncelikle kurumu tebrik ediyorum.

Gerçek de ne isek Sosyal medyada da oyuz.

Sokakta kuramayacağı cümleleri kimse öyle yazmasın, böyle top ederler işte...
Baslik cigersiz haysiyetsiz insan turnusolu olmus, muthis.

--spoiler--
Ac olmak parasi olmamak intihar sebebi degil aq.
--spoiler--

Intihar denk gelinebilir olaylar neticesinde gelisecek bir eylem olabilir mi, bu kadar basit mi yapmayin da.

Bir genc intihar etmisken tartistiginiz seylerin cirkinliginden utanmaktan cidden yoruldum.
herkes karşı tarafa hakaret ettiyse çıkabilir başlıktan.
Tarihte "ekmek yoksa pasta yesinler" diyenin kellesini almışlardı, burada başka türlü benzer bir durum var, işten atılmış.
belediye işe alırken hak etmeye liyakate göre bakıp alsın diyenler kendi ideolojileri olunca iyi olmuşa getirmiş lafı. yok öyle o zaman karşı taraf yapınca kendi ideolojisinden adam alıyor diye yakınmak.
güncel Önemli Başlıklar