bugün

insanlar uğradığı zorbalıktan ziyade para kısmından dolayı intihar olduğuju düşünüyor. Elbette paranın da etkisi var ama o insanların aşağılayıcı sözlerine maruz kaldığı için, görünüşüyle alay edildiği için intihar etti. Anonimlerin ona yazdıklarını tek tek okudum, zamanında bana bile böyle bir iki şey yazılınca nasıl üzülüyordum. O da haliyle gün boyu ağlamış üzülmüş. Kim üzülmez.. bu kadar acımasız olunmaz yav size ne milletin dış görünüşünden. Kızın intiharını tetikleyen o anonimlerdir. Şimdi vicdan muhasebesi yapabilirler ömürleri boyunca, bir insanın ölümüne sebep oldular. Bir tekme de onlar vurdular.
Abilerim ablalarım Sibel Ünli durumunu abarttı veya abartmadı önemli değil. Ailesinin açıklamaları yalan ya da değil. Taraflar gene siperlerine çekildi gene toplumca kutuplaştık. Dolayısıyla önemli bir şeyi göremiyoruz. Öğrencilerin durumunu. 7,5 milyon öğrenci var ülkemde ve kaçının yarı aç yattığını biliyor muyuz. Herkesin bildiği sırlardan biri işte. Sibelin intiharı 7,5 milyon öğrencinin sadece bir kerecik sesi oldu. Yakında şu da olacak Uludağ Üniversitesi gibi içi otobana dönmüş bi okulda davarın biri öğrenciyi ezecek. O zaman yine tartışma başlar. Yakında yine bi üniversitenin az kalmış boş arazilerinden biri Türkiyenin en büyük okul camisine çevrilecek. Eminim gangster ruhlu psikopatın birisi üniversite güvenliğini ıslık çalarak geçecek ve vuracak sevgilisini. Herkes biliyor bilmesine ama işine gelmiyor çözmek.
Kızın twitleri ortada...

Çocuk değil ki “saçmalamış” falan diyelim.

Eşe, dosta rezil olduk açıklaması...

“Elalem ne der” en büyük tabudur bu ülkede...
kevaşe evladı dört parmaklıların saptırdıkları açıklama. aile kızın yemek kartındaki 1 liralık bakiyeyi açıklıyor mu?
He he ulkede hersey gülluk gulistanlık amq.
Buradan da bir mağduriyet çikartın.
Hastaneler psikolojik sorunlarla boğuşan yuzbinlerle dolu. Antidepresan kullanimi %500 artmiş neyin kafasındasınız.
%90 nin sebebi ise maddi problemler.
Aynı üniversitede öğrenciyim. Sibel'in intiharı hepimizi çok üzdü. Fakat haberi aldığım ilk an tweetlerine baktım. Hepimiz cebimizde birkaç lirayla gezmişizdir. Öğrencilik böyle bir şey. Bazı tweetlerinde bira güzellemesi yapan bir insanın garibanlıktan intihar ettiğini düşünemem. Intihar sebebi sanal zorbalık ve psikolojik sorunlarıdır. Diğer taraftan yemekhane mevzusu için Sibel'in intiharı bir nevi kullanılmıştır. Siyanür intiharlarına benzetilip devlet kötülemesi yapıldı. iş bulamadığı için intihar etti denildi daha üniversitesini bitirmemiş kız hakkında. Atanamadı falan diye de konuşulmasını beklemiştim açıkçası atama bekleyenler tarafından.
inandırıcılıktan epey uzaktır. Abi ve babanın söyledikleriyle çelişen twitter iletileri var ortada. Kızın yoksulluk üzerinden takipçi kasmak gibi bir fantezisi olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca 10.000 tl aylık geliri olan bir aile bu memlekette zengin kategorisindedir. O halde niçin kızınız devletten burs almaktadır? Bu ne yaman çelişkidir.

Edit: eksilemek kolay kardeşim, kızın depresyona girmiş olması şizofren olduğu anlamına gelmiyor. Kız param yok, işim yok, yeni yılda iş bulmak istiyorum gibi cümleleri twitter'da paylaşıyorsa bunun bir manası var. Ama ailenin bizim aylık gelirimiz 10.000 tl diye açıklama yaparken aynı anda kızın burs aldığını da söylemesi oldukça saçma. Aylık geliri 10.000 tl olan insanın çocuğuna devlet burs verir mi? Hükümeti aklamak için en ufak bir mum ışığına güneş muamelesi yapacak binlerce insan var bu ülkede ama şu an benim derdim hükümetten ziyade ailenin saçma sapan açıklamaları. Bu açıklamalardaki çelişkilere cevap veriyorsanız verin, veremiyorsanız götünüzün üstüne oturup bu yazıyı eksilemeye devam edin. Bu da bir çeşit ego mastürbasyonu neticede.

Edit: hala "oilöyü soçloyorlar, ölümden nomolonoyorlar." diyenler var. Kimsenin kimseyi suçladığı ya da bir şeyden nemalandığı yok ama kendi kızlarının sosyal medyada ne yazdığından dahi haberi olmayan bir ailenin türk milletini yalancı, düzenbaz, kolpacı gibi göstermesine susacak da değiliz. Geçmiş kameranın karşısına "kim uydurmuş bunları?" diyorlar. Kız twitter'da ne yazdıysa toplumda da o konuşuluyor. Acılı aile dediğiniz insanlar o iletileri görse "bizim kızımız şizofrendi, devlete iftira attı." diyecek farkında mısınız?
Her ne sebeple olursa olsun genç bir insanın canına kıyması asıl mesele.Onu bu noktaya getiren şey önemli.Gerçi artık önemsiz geçip gitti.Mekanı cennet olsun.
Bu açıklama yapılmış gibi değil de yaptırılmış gibi duruyor.
Ailesi kızın bursunun da olduğunu söylüyor. Öğrencidir parası biter doğal. Plansız harcama yapmıştır.

Kim öğrenciyken parasız kalmamıştır?
Belli ki psikolojisi bozulmuş kızcağızın. Belki birini seviyordu? 21 yaş. En güzel yıllarını yaşayacakken ...
annesi babası ayrı yaşıyor büyük ihtimal. Kız ve annesi biraz yoklukta gibi. Babası ve erkek abisi yalan beyanda bulunuyorlar. Yok aylık gelirimiz 10 bin filan gibi. Ki öyle bile olsa 10 bin paradan kıza ve annesine para vermiyorlardı bence.

Kız yalanmı söylüyor kartımda 1 lira kaldı diye ?
lan ne yalanı! kızın kendi paylaşımı.

sonuçta kız öldü. geri gelecek mi?
anasının kanaması gecikse devleti suçlayacak yalamalara cazırrtt diye giren açıklama.
o insanlara bu derece hakaret edenlere dava açsalar, torunlarının bile çalışmasına gerek kalmaz.