1. 1.
    sibel ünli'nin ailesinin "1 tl edebiyatı" yapanlara karşı yaptıkları açıklama.

“Parasızlıktan dolayı intihar ettiği yalan çok şükür her şeyimiz var. Aylığımız 10 bin TL çok şükür. Bu yalanı kim söyledi. Bu acı günümüze bu kelimeler yakışmadı. Devlet de yardım ediyor. Bunu devleti kötülemek için yapıyorlar”

https://twitter.com/Kac_d...tatus/1214169133761388544
    8 -19 ... yall
  2. 2.
    o insanlara bu derece hakaret edenlere dava açsalar, torunlarının bile çalışmasına gerek kalmaz.
    3 ... bittimiacaba
  3. 3.
    anasının kanaması gecikse devleti suçlayacak yalamalara cazırrtt diye giren açıklama.
    11 -9 ... telefoncu ekrem ii
  4. 4.
    lan ne yalanı! kızın kendi paylaşımı.

sonuçta kız öldü. geri gelecek mi?
    16 -7 ... serdarsl06
  5. 5.
    annesi babası ayrı yaşıyor büyük ihtimal. Kız ve annesi biraz yoklukta gibi. Babası ve erkek abisi yalan beyanda bulunuyorlar. Yok aylık gelirimiz 10 bin filan gibi. Ki öyle bile olsa 10 bin paradan kıza ve annesine para vermiyorlardı bence.

Kız yalanmı söylüyor kartımda 1 lira kaldı diye ?
    10 -7 ... 9unkaresi81
  6. 6.
    Ailesi kızın bursunun da olduğunu söylüyor. Öğrencidir parası biter doğal. Plansız harcama yapmıştır.

Kim öğrenciyken parasız kalmamıştır?
    Belli ki psikolojisi bozulmuş kızcağızın. Belki birini seviyordu? 21 yaş. En güzel yıllarını yaşayacakken ...
    7 -3 ... uzak diyarlarda evli barkli
  7. 7.
    Bu açıklama yapılmış gibi değil de yaptırılmış gibi duruyor.
    7 -3 ... mondschein
  8. 8.
    Her ne sebeple olursa olsun genç bir insanın canına kıyması asıl mesele.Onu bu noktaya getiren şey önemli.Gerçi artık önemsiz geçip gitti.Mekanı cennet olsun.
    5 ... kuticim16
  9. 9.
    iflah olmaz şizoid kafaların kabul etmediği açıklamalardır.

ulan hödük bir can gitmiş, aile neden ve kimden korkacak, yada ölen kızlarının ardından para mı alacak?

kaça sattınız kızınızı diye yazmışlar bir de. gelde çıldırma a.q.

ama hayır, olmaz, hükümet tehdit etti, para verdi, para yedirdi.

illede böyle oldu!

iste bu şizofrenler muharremin bahsettiği şizofrenler işte.

herkesi kendiniz gibi şerefsiz, namussuz sanmayın.

http://www.milliyet.com.t...lesinden-aciklama-6116663
    13 -2 ... gogocu
  10. 10.
    inandırıcılıktan epey uzaktır. Abi ve babanın söyledikleriyle çelişen twitter iletileri var ortada. Kızın yoksulluk üzerinden takipçi kasmak gibi bir fantezisi olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca 10.000 tl aylık geliri olan bir aile bu memlekette zengin kategorisindedir. O halde niçin kızınız devletten burs almaktadır? Bu ne yaman çelişkidir.

Edit: eksilemek kolay kardeşim, kızın depresyona girmiş olması şizofren olduğu anlamına gelmiyor. Kız param yok, işim yok, yeni yılda iş bulmak istiyorum gibi cümleleri twitter'da paylaşıyorsa bunun bir manası var. Ama ailenin bizim aylık gelirimiz 10.000 tl diye açıklama yaparken aynı anda kızın burs aldığını da söylemesi oldukça saçma. Aylık geliri 10.000 tl olan insanın çocuğuna devlet burs verir mi? Hükümeti aklamak için en ufak bir mum ışığına güneş muamelesi yapacak binlerce insan var bu ülkede ama şu an benim derdim hükümetten ziyade ailenin saçma sapan açıklamaları. Bu açıklamalardaki çelişkilere cevap veriyorsanız verin, veremiyorsanız götünüzün üstüne oturup bu yazıyı eksilemeye devam edin. Bu da bir çeşit ego mastürbasyonu neticede.

Edit: hala "oilöyü soçloyorlar, ölümden nomolonoyorlar." diyenler var. Kimsenin kimseyi suçladığı ya da bir şeyden nemalandığı yok ama kendi kızlarının sosyal medyada ne yazdığından dahi haberi olmayan bir ailenin türk milletini yalancı, düzenbaz, kolpacı gibi göstermesine susacak da değiliz. Geçmiş kameranın karşısına "kim uydurmuş bunları?" diyorlar. Kız twitter'da ne yazdıysa toplumda da o konuşuluyor. Acılı aile dediğiniz insanlar o iletileri görse "bizim kızımız şizofrendi, devlete iftira attı." diyecek farkında mısınız?
    8 -6 ... selfcontrol