bugün

show tv nin uefa kupası finalini canli yayinlamamasi olacaktı fakat olmadı, nasip kısmet neyse.

show tv'nin 14 mayis 2008 zenit glasgow rangers maci'nı canlı yayınlayacağını duyurup yayınlamamasıdır.

işten çıkmışım yorgun argın saatler 21:30'u gösteriyor 10 dakikada hızlı hızlı eve geliyorum hemen. kuru götümü bütün gün sıkan kot pantolondan kurtulup pijamalarımı giyiyorum, maçı izleyip stres atma planları içindeyim. show tv'nin internet sitesinden bakmışım, maçı canlı olarak verecek. neyse valide hanım yaprak dökümü'nü izliyor her çarşamba olduğu gibi... neyse ben "37 ekran da olsa televizyon, televizyondur" deyip arka odadaki televizyonu açıyorum. show tv'de kutu kutu pense* adlı süper bilgi yarışması(!) saatler ise 21:44. ulan maça bağlanmamışlar bunlar heralde programı kesip girecekler derken babam giriyor odaya;

- ne maçı var len?
+ uefa kupası finali. zenit-rangers. fatih tekke'nin takımı zenit.
- veriyo mu bunlar maçı ?
+ vercek baba(nah verecek) baktım internetten.
- eee saat kaç oldu.
+ ana saat 21:45 oldu vermesi lazım, maç başladı.
- bak bak altyazı geçiyor...

hemen altyazıyı okuyorum bir de ne göreyim.

"zenit-glasgow rangers uefa kupası final maçı saat 23:25'de show tv'de..." gibisinden bir şeyler yazıyor.

gözleri iyi görmeyen babam altyazıyı benim dublaj yapmam sayesinde duyuyor ve en içten küfürlerini show tv'ye iletirken sinirli adımlarla uzaklaşıyor.

daha fazla sinirlenmeden kepazeliğin resmini bırakıyorum ve ben de uzaklaşıyorum sinirli adımlarla...

işte kepazeliğin resmi;
http://img98.imageshack.u...y.php?image=showtvkc2.jpg
tek kelime ile,

(bkz: fiyasko)
-aaa maç var, kalsın bakayim kimin maçıymış? (duraklama) aaaaaaaa lan bu uefa kupası final maçı lan o bugün müymüş? ala ala niye bu saatte o zaman?
-filimlerden sonra koymuşlar maçı!!!
- (bkz: mavi ekran)
rahat olun, şampiyonlar ligi canlı. önemli olan da şampiyonlar ligi değil mi zaten?
show tv nin uefa kupası final maçını var mısın yok musun yarışmasına tercih etmesidir. ne yarışma imiş koca uefa finali heder oldu gitti.
çok büyük ayıp etmiştir.
-Evet Fatih Tekke ne hissediyosun? Büyük mü küçük mü?
+Valla pek bişey hissetmiyorum ama büyük sanki.. 150000 olabilir... Teknik direktörüme sorayım ben en iyisini o bilir. Hocam büyük mü küçük mü ne diyosunuz?
H:Ya fatih git golünü at bırak kutuyu mutuyu yaa...
+Hocam mutu zaten fiorentina'da oynuyo. ehehehehe...
H:Fatih bonservisini eline verdim, kulüp bul kendine...
türk televizyonculuğunun fiyaskolarına bir yenisini daha eklemesidir.

diğerleri de şunlardır:

+ trt'nin efes pilsen'i koraç kupasını kaldırırken yayınlamaması. onun yerine reklamları izledik!

+kanal d'nin istanbul park' ı doğru düzgün izletmemesi. formula yerine reklamları izledik bol bol... bir de emre tilev' in sunuş tarzı da cabası...
show tv'nin 2 kuruşluk maç keyfimize tecavüz ettiğinin kanıtıdır.
dijital sistemde oluşan bir sorundan kaynaklanan durumdur.