bugün

genelde karayip korsanları,oceans 11 gibi tutan filmlerin müziklerini kullanan ana haber bülteni.ali kırca atv'den show tv'ye geçerken konseptte nerdeyse hiç bir değişiklik yapmamış,müziğinden personeline,hatta altyazısının rengine kadar herşeyi aynı.olmuyo böyle ali,ufak tefek de olsa bi revizyon yapsaydın yahu.
genelde terminator 2 ve the rock filmlerinin soundtrack'lerinin kullanildigi televizyon seysi!
an itibariyle türkiyenin avrupa şampiyonu olmasıyla avrupa birliği arasında bağ kurmuş programdır. valla lan bi olsak off süper. işi gücü bırakalım bütün hayatı endeksleyelim. hadi.
ali kırca nın, üç siyasi parti temsilcileri ile ankara dan canlı yayın yaptığı ana haberdir. aktütün karakoluna bağlanıp da kalem yerine mermi tutan kucuk parmakların hıçkırıklarını duyduklarında vekillerin ne hissettiğini ekrandan çözemedik umarız ki süzülen gözyaşları birilerinin içini yakmıştır.
bugün aktütün köyünden canlı yayın yapmış haber bültenidir.
ali kırca ankarada stüdyo da milletvekilleri ile birlikteydi. hiçbirinin ismi lazım değil.
aktütün köyündeki çocuklar gözyaşları içinde okumak istiyorlardı.
bu yaşadığımız "hayat" değil diye haykırıyorlardı.

bu zamana kadar kötü bir namı vardı show haberin. "siz hiç sigara içen yılan gördünüz mü", "falan mankenin yeni sevgilisi" tarzında magazinsel reality haberleri yaparlardı.

bugünkü haberi gözyaşları içinde izledim. aktütün köyüne şemdinli kaymamakamı geliyor. 2 yıldır köye gelmiyormuş adam. gelirken çocuklara gofret getirmiş. bu gofretleri de bir hayvana dağıtırıyor. hayvan çocukların arasına gofretleri fırlatıyor. çocuklar kapış kapış alıyorlar. işte tam o sırada bu zamana kadar hayatımda beni en çok etkileyen kareyi gördüm. kücücük bir çocuk, o kapışma sırasında dizlerinin üstüne çökmüş ve gofret alamadığı için şaşkın-hüzünlü-donmuş gözlerle etrafa bakıyor.

kaykamam'ın şu sözlerini öfkeden ağlayarak dinledim;
"buradaki vatandaşlar buraya çok bağlı sevgi dolu. hiçbirinin buradan ayrılacağına inanmıyorum. sosyal yardımlarımız sürecek. eğitim öğretim aralıksız devam edecek."

* sosyal hayat? eğitim öğretim? bağlılık? sevgi? bunların hepsini aktütün köylüleri unutmuş. iki yıldır köye uğramayan yatacak yeri olmayan kaymakam hangi dünyada yaşıyorsun?
(bkz: pkk ağır darbe aldı diyip duran haber bültenleri)
dün akşam yayınlanan bölümünde cnn in 2-3 gün önce stüdyoda olmayan bir kişinin 3 boyutlu görüntüsünü stüdyodaki insanların da görebileceği biçimde yayınlaması olayını ya yanlış anlamış olan, yada seyircinin anlamadığını düşünerek basit bir numarayı insanlara yedirmeye çalışmış olan haber bülteni olmuştur. neymiş korcan karar ışınlanmış.. cnn ce gerçekleştirilmesinden sonra tüm tv kanallarında dünyada bir ilk diye yayınlanan bu olayın aradan bir hafta geçmeden show haberce de başarılmış olması hayli enteresan. tahminimce zaten bu haber bülteni bu teknolojiye zaten sahipmiş, ancak cnn' in hatırlatmasıyla uygulamaya geçmek akıllarına gelmiş olmalı. ancak ben diğer ihtimali de düşünerek show habere sesleniyorum, ali kırca nın stüdyosuna korcan karar ı ışınladınız, biz tv den gerçekte kırca nın yanında olmayan karar ı aynı yerdeymiş gibi gördük tamam da, dünyanın ilgisini çeken durum bu teknoloji değildi, bu ışınlanma otuz yıl önce turist ömer filmlerinde de yapılabiliyordu zaten.
bazen gereksiz yere uzattıkları saçma sapan haberlerle star ana haber'le yarışan haber bülteni.
bir erzurum muhabiri vardır ki, hanım ablamız galiba stajını cnn international'da falan yapmış. haldeki soğuktan donmuş olan kabakları öyle bir anlatışı var ki sanarsınız dünyayı uzaylılar bastı.
iktidara muhalefet eden, kanal d benzeri haberler yapmaya başlayan. mavi ve turuncu gözlüklü iktidar ve yandaşlarının canını sıkacak haberler sunan ana haber bülteni *
flash habere özenmiş haber bülteni. nedir yani o yuvarlak içine almalar yazılar filan biz anlayamıyor muyuz siz onları yapmayınca.
an itibariyle obama'nın soykırım ifadesini kullanıp kullanmayacağı konusunda "diyecek mi, demiyecek mi" şeklinde alt yazı kullanmış bültendir.
ayıp be.
god of war 3'ün çıkışını herkesten daha çok isteyen bir ekip tarafından hazırlanıyor olsa gerek. kahraman mehmetçik haberleri için god of war 2 ost artık bıkkınlık vermiştir zira.
emoları türkiye'nin bütün kesimlerine tanıtan ve buna benzer haber niteliği taşımayan malzemelerden oluşan bültenimsi.
dünyanın bir ucunda insanlar birbirini keserken haber bültenini dakikalarca, dünyaca ünlü! vakfıkebir ekmeği ile gençlerimizin turist sikme sevdasına ayırmış dünyadan bihaber televizyon programı. *
ülke ve dünya gündeminde neler yaşanıyor diye açtığınızda disneyland tanıtımlarıyla ve yazlık yörelerimizde ki animasyon şovlarıyla karşılaşabileceğiniz alternatif(!) haber programı.
provakatif haberciliğin eseridir.
(bkz: mehmet emin karamehmet)
son zamanlarda sürekli paris'in önemli yerlerini tanıtan program.
buyrun, bir de burdan bakın;

(bkz: #5558352)
çok yaratıcı metin yazarları olan haber bülteni.

misal;

ramazam kapıda!

eskiden şok programı gece 3'te yayınlanırdı.
severek izlerdik bu absürd haber programını.
artık bütün ana haber bültenleri şok formatında.
demek ki haberleri herkes geyiğine izliyor artık.yani verilen haberlerin bilgi edindirme amacı yok.derisi soyulmuş konuları ilgisiz gözlerle ve bilgisiz beyinlerle izliyor yurdum insanı.
muhabirlerini rutin aralıklarla yunuslarla yüzmeye gönderen, olayları yüzeysel değerlendiren bi çeşit magazin kırması haber bülteni.
how i met your mother dizisindeki robin'in çalıştığı tv kanalının türkiye versiyonudur.
bu aralar paso bodrum, çeşme, karadeniz temalı gündemle zerre alakası olmayan haberler veren ana haber bültenidir.
korcan karar'ın sunumuyla daha da bir iğrençleşen ana haber bülteni şeysi.
her akşam denizde çırılçıplak birkaç turist görüntüsünü 5 dakika boyunca insanlara dayayarak yayın süresini çok güzel dolduran magazin bülteni.

elbette that's my name eşliğinde.
güncel Önemli Başlıklar