bugün

biraz önce akşam yemeğinde kaşıkladığım şehriye pilavı çorbasını yerken annemle farkettiğimiz durumdur. önceki haberleri hatırlamıyorum ama ilk farkettiğimiz dandik haberden anladıkki, show tv hep dandik haber yapıyor. akşam bültenlerinde birkaç taneden daha fazla kaliteli haber sunmuyor ali kırca beyefendi.

-yok efendim henüz askere bile gitmemişken ingiliz bir kızı hamile bırakan
cancan satocan adındaki 33 yaşındaki genç adam 5 senedir oğlunu göremiyormuşmuş. çünkü çocuk doğduktan sonra 2 sene nikahsız yaşadığı ingiliz eşi! kaçırmışmış.

-diğer dandik haber fatih sultan mehmet köprüsündeki cennet ağacı adındaki dallar. haberin kalitesi anahaber bültenine çıkamayacak kadar ezik. ben çorumluyum kardeşim banane istanbulda ki ağaçtan...
böyle devam eder bu.

sonrasında sinirlendim zaten sövdüm bisürü, kanald yi açtırdım anasını satıyım. mehmet ali birand ın sunduğu domates fiyatlarını izledim.

-10 tl miş istanbulda geçen hafta, yarıya inmiş fiyatları 5 tl olmuş. daha iner diyolar. çorumda 2 buçuktu dedi annem yarıya indiyse, 1.25 olmuştur. daha da inerse 1 tl olur iyi valla. isteyen varsa 1 buçuktan gönderirim istanbul a.
(bkz: reklam kokan hareketler bunlar lalalala)

sonra zapladım ve atv ye geçtik. ahtapot ölmüş la çok üzüldük ailece. küllerini de hayvanat bahçesine gömeceklermiş. budist mi oluyo şimdi bu ahtapot dedi annem. bilmiyorum ki ben nereliymiş..

neyse hacı velhasıl kelam, anneme sordum bu enrtyi eklemeden önce showtvnin dandik haberlerinden hatırladığın var mı diye.
-amannn heri dedi. yarın izlersin hergün aynı bunların haber kalitesi çok düşük dedi.

vay be anneme bak. tam gazeteci olucak kadınmış lakin hayat onu yıpratmış.
Ben bu haberi sanki2 3 sene önce görmüştüm gibimsi.
He la benim arkadaş bile çıktıydı evlatlık aldığımız çocuğun ailesi bizi kekleyip dolandırdı diye.
Çok fazla kötü haber gösteriyorlar. Haber bu olmamalı. Insanın içi kararıyor.

Konuyla alakasız ama, ramazanda yemek reklamlarını da azaltsalar fena olmaz.
Whatzap ihbar hattının sonuçlarıdır. Karısının Evinde hiç Bi eşya bırakmadığı adamın dramını bile gösterdiler.
Günlük hayattan haberler oluyor genelde. Ben izliyorum. Dandik değil bence. Yalnız haber bulamıyorlar sanırım. iki gün üst üste aynı haberler çıkıyor.
Florida'da 2-3 sene öncesine ait ağzında sigarası ile timsahın ağzından köpeğini kurtaran yaşlı adamın görüntülerini bugün yeni habermiş gibi verdi bu haber bülteni.