bugün

2012 den sonra gelen tomb raider oyunlarının aynısıdır legends kadar iyi değildir.
güzel serinin final oyunu. türkçe yaması çıktığında oynayacağım.
Tahminimce seriye kısa bir süreliğine kazığı çakacak olan oyun.

Reboot olan Tomb Raider fena bir oyun değildi. Hikayesi ne kadar ağır klişeyse oynanışı o kadar güzel bir oyundu. Okey ola ola oynadık. Sonra sanırım 2 sene geçtikten hemen sonra rise of the tomb raider çıktı. Benim sistemim kaldırmıyor, oynamadım açıkçası oyunda da değişen hiç bir şey olmamasından ötürü de kasmadım oynamak için. Genel olarak ilk tomb raiderın altında bir beğeni söz konusuydu, ilk oyun yeni bir şey iken rise birebir aynı deneyimi sunuyordu. Bana hep bir standalone dlc gibi hissettiriyor rise. Şimdi bu oyun ise gösterildi ve ikinci oyunu oynamamış olan ben bile "eeh bokunu çıkarttınız lan call of duty mi bu" diye isyan ettim. Çoğu insandan da aynı tepkileri duydum. Yine aynı şeyleri sunuyor oyun. Seri resmen şu mesajı veriyor, "siz satın almaya devam ettikçe biz aynı assetlerle 10-15 kişilik geliştirme ekibinin çabasıyla basacağız bu oyundan, siz almayı bırakana kadar." Ben bu oyun itibariyle bir ara verileceğini sanıyorum. Belki sonraki jenerasyona daha üzerine düşünülmüş bir devam ile gelirler. Hoş ben Assassin's Creed kafasından ayrılacaklarını çok zannetmiyorum ama...

edit: oyun çıktı ve entry haklı çıktı. Çok şaşırdım.
Hikayesinden hiçbir beklentim yok, sadece oynanışını çok sevdiğim için oynayacağım, şahsen önce ki 2 oyununda senaryosu pek ilgimi çekmedi, hatta hikayeden çok koptum oynarken, 2013'de ki yine Rise of the kadar koparmadı hikayeden ve çok iyi olmasa da iyiydi. Aslında düşündüm de ilk oyuna haksızlık yaptım, hikayesi gayet iyiydi ama Rise of the Tomb Raider için aynısını diyemem.
yeni tomb raider oyununun ismi.
güncel Önemli Başlıklar