1. 1.
    ayaklarımda yıllardan beri bir sakatlık olması nedeniyle bir cihaz (düşük ayak bileği için afo) kullanıyorum.
    sgk tarafından, aldığım cihazın ücretinin belli bir kısmını bana geri ödenmesi imkanı vardı. hastane raporu, uzman hekim onayı vs. belgeleri sgk ya verip aradan 3-4 ay falan geçince geri ödemesi oluyordu. 10 yıldır bunu sorunsuz olarak yapıyordu. yapması da gerekiyordu. sonuçta sigorta kurumu. ama bu sene de bu cihazı yenilemem gerekti. yine aynı işlemleri yaptım evrakları topladım, gönderdim. ama kaç ay geçti hala geri ödeme yapılmadı. en son geçen gün kargo geldi. evraklarınızda şunlar eksik olduğu için geri gönderdik yazıyor. baktık hiçbir şey eksik değil. ulan dedim hiçbir şey eksik değil bu niye geri geldi? gittim sordum soruşturdum. sadece bana olmamış bu olanlar. benim gibi birçok kişinin evraklarını bu sene aynı geçersiz sebeple geri göndermişler. bir de şöyle bir şey duydum ki ulan dedim ne şerefsiz insanlar var: meğer o geri göndermedikleri paraları faize yatırıp milletin parasıyla haram yoldan kazanç elde ediyorlarmış ve birkaç ay insanları evraklarla falan oyalayarak bu kazançlarını arttırmaya başlamışlar. ulan dedim inşallah doğru değildir. insanlar bu kadar şerefsiz olamazlar dedim. yani ben yine çok kötü durumda değilim allah'a şükür ama bedensel engeli çok kötü durumda olanlar var o parayı aylardır bekleyenler var yani. umarım duyduğum doğru değildir bir hata olmuştur diye düşündüm ama eğer doğruysa birçok hastanın, engellinin hakkını yediniz ve ben hakkımı helal etmiyorum. haram zıkkım olsun. evet.
    2 ... kazangap