bugün

devletimizin milli eğitim sistemine mensup her öğrenci bireyinin aklında yer eden meraktır...

ingilizce hocasına sorduğumda "bizim okulda müdür seçiyo" demişti...
"neye göre" dediğimde "öğretmen olup olmamasına göre" dedi... o an suçlayacak birini bulamamıştım ama şimdi var aklımda bir kaç kişi...
eğer üniversitedeysen kendin seçiyorsun.
(bkz: adı üstünde seçmeli)
(bkz: neye göre kime göre)
ortak bir noktası vardır şununla --> açılım* dan sonra kürtçe seçmeli ders olursa ve lisede kürtçe öğretmeni fazlası varsa ne b.k yiyeceğimizin merakı...
-seçmeli derslerini seçtin mi.
-yok. en son ben gitmişim hedehodohedehodohede kaldı.
-len beni de öle kandırdılar.
bir de zorunlu seçmeli ders vardır ki, onun mantığı daha bir merak edilesidir..
boş olan her derse din hocalarının gelmesi gibi. genelde hocayı yönlendiren kişi seçmeli derside çok güzel seçiyor kendi başına. (bkz: zorla değil mecburi)
hiç unutmam bikere okulda kağıt dağıtmışlardı seçmeli ders seçicekmişiz. vay be dedim adam oldukda ders seçicez. sonra hoca tahtaya yazdı.

- din, beden, müzik. hassiktir ya !

kağıt niye dağıtıyosun o zaman ? bide boşluk bırakmışlar biz düşüncemizi yazıcakmışız. 3 nokta koymuştum. ...
zorunlu seçmeli ders dersek daha doğru olandır.kim neyi ne zaman seçmiş de ben seçicem.
seçmeli olmasına rağmen çoğunluğa göre hareket edilen kendi içinde yanılan bir uygulama işte. yurdumun saçma sapan işlerinden biri.
seçmeli dersleri çakışıyor diye seçememek de vardır. zorla başka dersleri seçtirirler, ya da kendileri çoktan seçmiş olur ders programına baktığımızda haberimiz olur. lanet girsin böyle işe. serbest seçmeli ders istiyoruz!