bugün

bu gün bdp grup toplantısında sayın gültan kışanak ın ifade ettiği düşüncesi her zaman olduğu gibi doğru bir tespitte bulunmuş, vekil ve bunu eklemiştir, bir halkın anadilini nasıl olurda seçmeli ders diye verirsin, hiç mi vicdan yok? allahın verdiği bir hakkı diğer hangi kulun gasp etmeye hakkı var ulan? vekilimize selamlar saygılar.
bdp'nin tek derdi terörün ve rantın devamı demektir..

bunları meclise sokan da kabahat...hiç amerika'da el kaide'yi savunan bir parti mecliste barınabilir mi ? öyle saçma şey olur mu ?

adamların terör örgütü ile organik bağı ayan beyan ortada..daha ne tutuyorsun bunları mecliste ?

aziz yıldırım gibi adam içeride..bunlar dışarıda vede mecliste..

tıksana hepsini içeriye..örgüt üyeliği ve organik bağ ortada..halk normal partilerden birini seçsin..
nasıl olacak peki? güneydoğu'da zorunlu olsun diğer yerlerde seçmeli olsun gibi bir şey mi bekleniyor. ne yani hükümet kendi elleriyle bölsün mü ülkeyi. amaç kürtçe öğrenmek değil mi? işte kürtlerin çoğunlukta olduğu bölgelerde böyle bir seçim hakkın tanınmış. bunun üstüne söz söyleniyorsa daha bunun manası biz ülkeyi bölmek istiyoruz olur. sonra barış üstüne süslü cümleler kurmasın kimse, böyle şeylerle alenen niyetini belli ederek. türk kürt evlilikleri, ortak bağlar varken bu ülke bölünmeyecek, ama kimse de bir ırkı diğerine üstün tutmayacak, devlet herkesi kucaklayacak. bu ülkenin bölünmesi teoride ancak mümkündür pratikte asla böyle bir şey olamaz, bunu kürt ırkçıları kafasına sokmalı artık. türk ırkçıları da biz üstün milletiz havasından sıyrılmalı. türk kürt kardeştir ayrım yapan her iki tarafın hangisinden olursa olsun kalleştir. bu yazdıklarım fazla basit farkındayım, ama gerçeğin ta kendisidir.
kürtler anadilde eğitim istiyor 
özgür doğan/ iki dil bir bavul filminin yönetmenlerinden: bu, oyalama gibi geliyor bana. Kürtlerin talebi seçmeli ders değil, anadilde eğitim. bunu ancak türkler için önerebilirsiniz, kürtçeyi seçmeli olarak alın ve öğrenin. ama kürtler kendi anadillerinde eğitim istiyorlar, o yüzden bu bir oyalama bence.