bugün

safın önde gidenidir. referandumda ve şu son seçimde ben de aralarında idim saklamaya vs gerek yok. son bir umut parçası vardı içimde. insanlar belki bizzat adamın ağzından çıkan şeyleri ( resmen spoiler verdi bugünlerin geleceğini son seçimden önce ) ve eğer sistemi değiştirirse neler olabileceğini belki görürler diye. ancak ayakta uyuyan insanların uyanmasını beklemenin aşırı saflık olacağını anlayamadık.

şimdi yavaş yavaş uyanıyorlar çünkü artık kendi cepleri de yanmaya başladı. işsiz kalmaya başladılar. seçimden önce sırtı sıvazlanan işçilerin çalıştığı fabrikalar seçimden hemen sonra satılmaya/kapatılmaya başlandı. şu erzurum ve rize mevzuları. akp ye en çok oy çıkan yerlerdekilere çaktılar ilk. gitti damadını tüm paranın başına geçirdi. referandum ve seçimden önce hep söylediğimiz "sistem değişirse padişahlığını kurar bilali burağı falan bakan bile yapar" sözümüze gülenler damadın tüm kasanın başına geçirildiğini görünce uyanmaya başladılar ufak ufak. gelen kriz ile beraber g.tlerinde ayı bağırmaya başladı iyice. bankadan kredi çeke çeke hayatını devam ettiren ak kefenliler kredi faiz oranlarının 2 ye katlanması ile bir darbe daha yediler. hala arada "geziciler yüzünden oldu yaeaea" diyen aşırı mallar var ama genel olarak durumun neden tepe taklak gittiğini anlamaya başlayanların sayısında bayağı bir artış var.

velhasılı geçmişler olsun. bu saatten sonra "kurtlukta düşeni yemek kanundur" sözü geçerli. yiyin birbirinizi. hiç öyle "ne olacak bu insanların hali" demesini beklemeyin muhaliflerin. herkes hak ettiğini yaşayacak. bu devlet bu iktidar ne kadar saçmalarsa saçmalasın ayakta kalacak mutlaka. arada ezilen yıkılan kendi tercihlerini yapan kitle olacak.
güncel Önemli Başlıklar