bugün

Herkesin demesini anlıyorum da akp nin demesi çok komik oluyor yahu.
“Bazen unutup cehape zihniyeti yüzünden ohal gitmiyor” şeklinde haykıracaklar diye çok kaygılanıyorum.
kazanırsak ohale de khk'lara da gerek kalmayacak alt temalı vaattir. ohal ne için var ? feto ile mücadele. aylar önce bakanlar danışmanlar fetoyu tüm kurumlardan temizledik dediler mi ? dediler. dediklerinden sonra ohal tekrar uzatıldı mı ? uzatıldı. şimdi malum şahıs ekranlara çıksa "ohal cehape yüzünden var onlar yaptı onların suçu" dese milyonlarca insan cehapeye saydırır mı ? saydırır. siyaseti falan sktr et particiliği bilmem neyi boş ver. 5 dakika düşün lan vallahi billahi zor değil düşünmek. 16 senedir yapmadıkları her şeyi "bize bir fırsat verirseniz yapacağız" diyen adamlara nasıl güveniyorsun ?
Seçime giren tüm partilerin ortak vaadi. Buraya kadar her şey normal.

Sonra biraz bakıyoruz Ohal in geçmişine, kim ilan etmiş? Akp. Sonra beyni olanlar biraz düşünmeye başlıyor,

"yahu Ohali akp ilan ettiyse neden bunu bir seçim vaadi olarak kullanıyor?" tam bu anda bir aydınlanma geldiyse siz artık kurtulmuş kişisinizdir. Yoksa, vay halinize.

Ulan akp, Ohali kaldırmak gibi bir niyetin varsa bunu şimdiden yapsana? Yap öyle vaad edersin bakın "ohali kaldırdık" diyebilirsin. Ohali ben mi ilan ettim ki, böyle bir vaad veriyorsun?