bugün

seçim yasağı sonrası haber yapımcılarının korkulu rüyası olan durumdur. ama biz izleyiciler için en güzel komedi filmini aratmayacak kadar eğlencelidir. 5 yıl boyunca sabırsızlıkla beklediğiniz seçim yasağı başladığında, yayınlanan haberler aşağı yukarı şöyledir.

+Kedi Kurtarma Operasyonu:
alanya'da saray mahallesi yunus emre caddesindeki mükerrem bey apartmanının havalandırma boşluğuna düşen yavru kedi, itfaiye ekibi tarafından banyo penceresinden kurtarıldı. girişi dar olan pencerenin çerçevesi çıkartıldıktan sonra korktuğu için su borularının arasına saklanan kedi, önce sopa (!) yardımı ile bulunduğu yerden çıkartıldı. 3 kez kement atılarak kurtarılan yavru kedi, annesi ve kardeşinin yanına apartman çatısına çıkarıldı.

+Öksüz maymunlar:
Anneleri tarafından terkedilen iki maymun, teselliyi birbirinde buldu. Öksüz maymunlar birbirinin desteği ile hayata tutunuyor.

+Densiz hırsız:
Adanada 7 cep telefonunu ve 1 cüzdan çalan zanlıya, neden hırsızlık yaptığı sorulunca pişkin pişkin sanane lan dedi.

+Yaşlı maceraperestler:
Muğla da Deniz börülcesi toplamak için gittikleri göl kenarında yönlerini kaybeden iki kafadar, bataklığa saplanıp mahsur kaldı. askeri operasyon ile kurtarılan iki kafadardan biri, helikoptere kendini farkettiremediğini, saat üçten bu yana bir yudum su içmeyip bir lokma yemek yemediğini söyledi.*

+Su altı amelelerinin deniz salyangozu avı:
Karadeniz sularındaki zararlı salyangozlar, su altı ameleleri tarafından özenle toplanıyor. Ama ne yazık ki onlara oksijen pompalayan motor 25 dakika bu görevi yapıyor, oysa onların en azından 1 saat su altında kalması gerek. *

Bu haberlerin tamamı gerçek olup, haberlerin hepsini az önce tv de izledim.
Haber yapımcıları ve tv sahipleri, eşşeğin zikine sürülecek aklınız yok zannımca. Haber yoksa, malzeme yoksa kasmanın anlamı nedir yani?

(bkz: sen beni güldürdün allah da seni güldürsün) *